Dlouhodobé i krátkodobé řešení skladovacích problémů pomocí hal

Není tak ojedinělé, že je potřeba najednou uskladnit více materiálu než na kolik stačí současné kapacity. Anebo že je potřeba udělat předváděcí akci a zajistit, aby návštěvníky nezastihla nepřízeň počasí. Pro tyto a mnohé další případy jsou ideálním řešením plachtové haly.

Proč zvolit plachtové haly

Plachtové haly v sobě spojují všechny výhody zastřešeného prostoru bez nutnosti stavět samostatný dům, na který je potřeba mnohem větší investice a vyřídit stavební povolení. Stavba haly je rychlá a jednoduchá, stejně tak je případně lehké ji demontovat a postavit na jiném místě.

V případě zájmu je navíc možné plachtové haly potisknout firemním logem a uzpůsobit je vlastním potřebám, přiobjednat odvětrávací žaluzie či nechat do nich svařit okna. Samozřejmostí je i servis od výrobce.

Jaké jsou hlavní typy plachtových hal

Dva základní typy jsou montované haly a samonosné haly. Každá se hodí pro jinou příležitost a má jiné výhody. Montované haly jsou robustnější, pevnější a jsou určeny pro dlouhodobý pobyt na jednom místě. Vyžadují tedy také pevnější podloží. Samonosné haly naopak tak vysoké nároky na podloží nemají, protože jsou navrženy tak, aby se váha rozložila co nejlépe v rámci samotné konstrukce.

Kromě těchto základních typů jsou k dostání také plachtové haly typických či atypických rozměrů, je možné si zvolit sedlovou či obloukovou střechu. Velice žádané jsou také zemědělské haly a mobilní haly.

plachtova-oboukova-hala-mobidock

Koupit či pronajmout?

Pokud společnost používá plachtové haly poprvé a ještě s nimi nemá zkušenost, je samozřejmé, že bude váhat nad větší investicí, kterou haly vyžadují. Ideálním řešením je v tomto případě si halu pronajmout. Haly typických rozměrů ve skupině Ekonomik jsou všechny nabízeny pro pronájem.

Pokud klient o halu poté projeví zájem dostane možnost si ji odkoupit za velice příznivých podmínek. Původní nájem je od celkové ceny odečten a zákazník tak za původní vyzkoušení neplatí nic navíc.