Jak zabezpečit mobilní dům před zloději

Domovní krádeže nejsou nic neobvyklého. Zloději se bohužel nepotulují jen kolem chat a chalup, ale často se vloupají i do rodinných domů. Celoroční mobilní domy tak nejsou výjimkou. Není však problém celoroční mobilní dům zabezpečit tak, aby se do něj nikdo nedostal.

 

Zámky branky a vstupních dveří jsou důležité

První důležitou věcí je mít kvalitní dveře s bezpečnostním zámkem. Bezpečnostní vložka má certifikaci a ochrání dveře před otevřením neoprávněnou osobou. Důležitou věcí při výběru vložky je zjištění správné bezpečnostní třídy. Ta musí souhlasit u dveří, kování a cylindrickou vložkou.

Celoroční mobilní domy

Pro vstupní dveře je vhodné mít minimálně zámek třídy tři s vysokou ochranou. K vylomení zámku této třídy by zloděj potřeboval vrtačku nebo páčidlo dlouhé alespoň 710 mm. Vhodné je zabezpečit už branku, a to alespoň bezpečnostním zámkem třídy jedna se základní ochranou. Ideálnější je však druhá bezpečnostní třída. První bezpečnostní třída zámků se totiž dá překonat fyzickou silou. Jedině tak se na pozemek, kde stojí váš celoroční mobilní dům nikdo nedostane.

 

Měli byste vědět, že všechny vložky bezpečnostní kategorie prochází testováním, které je přísné. Právě na základě testování jsou pak rozdělené to jednotlivých tříd. Závisí na jejich životnosti, kvalitě, spolehlivosti a pochopitelně bezpečnosti.

 

Zabezpečit je třeba i okna

Dveře pravděpodobně zamykáte pokaždé, když odcházíte z domu. Pravděpodobně se také přesvědčíte, zda jsou zavřená okna. Zavřít je však nestačí. K tomu, aby se nevítaný host nedostal dovnitř balkonovými dveřmi nebo jiným oknem, je třeba celoroční mobilní dům opatřit přídavnými okenními zámky. Dobrá zpráva je, že existuje hned několik typů zámků. Některé dokáží zabezpečit okno i při otevřené ventilaci, jiné se používají na rám dvoukřídlých oken.

 

Další možností je pochopitelně pořídit na okna bezpečnostní kování, případně na ně pořídit rolety. Ostatně ty navíc váš celoroční mobilní dům ještě odhluční. Bezpečnostní funkci plní samozřejmě také bezpečnostní skla, která jsou odolní proti vytlačení z rámu i proti rozbití.

 

Jako důkaz poslouží kamerový záznam

Mít na domě bezpečnostní kameru také není od věci. Existují drátové nebo bezdrátové varianty kamer. V dnešní době můžete jejich přenos sledovat dokonce v aplikaci ve svém mobilním telefonu a kameru v podstatě řídit na dálku. Zabezpečit tak můžete nejen interiér svého domu, ale například také zahradu. Bezpečnostní kamery skvěle fungují i za zhoršených povětrnostních podmínek. Na trhu je opravdu velké množství kamer. Nejideálnější jsou ty, které pokryjí veškeré prostory celoročního mobilního domu i zahrady. Pokud chcete opravdu kvalitní záznam, vsaďte na Full HD rozlišení. V takovém případě kvalitu obrazu neohrozí opravdu nic. Skvělé je, že moderní IP kamery fungují i v případě krátkodobého výpadku sítě. Záznam pak ukládají na paměťovou kartu.