Malý byt a jak ho zvětšit s profesionálním malířem pokojů

Pokud máme malý byt, jistě k tomu máme své důvody, ale můžeme ho také opticky trochu zvětšit. Musíme k tomu vybrat barvy, které budou dokonale ladit s naším interiérem, nábytkem a v závěru vytváří harmonický domov. Jak má tedy vypadat správně vymalovaný byt? Jaké barvy bychom měli použít a kterým se naopak vyhnout? V čem nám poslouží odborná malířská firma?

Větší prostor

Pokud chceme, aby náš byt vypadal, alespoň opticky větší, zvolme světlejší a teplé barvy. Eleganci do bytu přináší samozřejmě bílá, béžová, krémová a smetanová. Odstíny zelené jsou velmi svěží a dnes oblíbenou barvou právě pro harmonický interiér. Tato barva dává pocit prostoru, je spojená s přírodou a působí velmi vzdušně. Některé barvy mají saténový odstín a prostor nejen rozjasní, ale jemně také odrážejí sluneční paprsky. Oproti teplým barvám jasné chladné barvy, jako modrá, opticky prodlužují stěny, přivádějí vzduch, čistotu a svěžest do malého prostoru a tím ho také zvětšují. V kombinaci s bílou barvou jsou všechny barvy dokonalým spojením pro malý byt.

Dlouhá úzká místnost

Úzká a dlouhá místnost, jako je třeba chodba, působí někdy až stísněně a tady bychom měli dát pozor na volbu barev. Samozřejmě, že dobrou volbou je bílá, kterou můžeme dokonale zkombinovat s jinými odstíny. Otevřít takový prostor nám může chladná barva, která nám mimo jiné dává pocit, že se stěny rozestupují do šířky. Tady to může být okrová, písková nebo šedá až popelavá barva na bočních stěnách. Pokud by se ale někomu zdálo, že bílá barva je příliš obyčejná a neosobní, můžeme ji zkombinovat s jejími odstíny, které bývají velmi oblíbené nejen v místnostech, jakým je třeba chodba. Naopak čelní stěny potřebují tmavší barvu, která při vstupu do místnosti doslova upoutává naši pozornost. Skvěle se k tomu hodí odstíny čokoládové barvy nebo kaštanové. Navíc bychom si měli uvědomit, že úzké místnosti v bytě bývají většinou chodby a jaký udělá první dojem při každé návštěvě, takový bude mít dojem návštěva i z celkového bytu.

Pokud máme také příliš vysoký strop v takové místnosti, musíme ho určitě snížit. Můžeme to udělat nejen vhodnou malbou, ale i například sádrokartonovými deskami. Je tedy mnoho způsobů, jak si z malého bytečku udělat větší, alespoň opticky to lze.

malování bytů v Praze

Malování bytu svépomocí nebo s profesionální firmou

Tuhle otázku si pokládá vždy mnoho z nás, jestliže si řekneme, že by to prostě chtělo vymalovat. Někdo si takovou výmalbu dopřává třeba každé dva roky a to u toho důvodu, že prostě chce něco nového a modernějšího, někdo se spokojí s takto vymalovaným bytem i deset let a vůbec nikoho nenapadne, že i malba stárne.

Jestliže se rozhodneme pro malování bytu vlastníma rukama, musíme počítat s určitými náležitostmi, které malování provázejí. Musíme místnosti dobře přichystat, abychom pak měli co nejmenší práci s uklízením, zakoupit si potřebné nářadí, barvy a pak i štafle. Musíme si také uvědomit, že malíři si dříve vystačili jen s obyčejnými štaflemi, vápnem a štětkou. Dnes to bohužel nestačí a moderní trendy v malování bytů dávají těmto interiérům nový nádech. Pozvat si profesionální malířskou firmu znamená v první řadě žádná starost pro nás. Pracovníci takových firem se o vše dokonale postarají a dokonce nabídnou i odborné poradenství, které nám může v nejednom případě usnadnit rozhodování. V jejich službách jsou také práce, které znamenají profesionální ošetření stěny a to různé praskliny, odstranění staré malby podobně.

Kouzlení se zrcadly

Pokud ještě stále váháme nad tím, jak si nejvíce opticky zvětšit prostor našeho bytu nebo třeba úzké místnosti, malíři nám sice mohou poradit, jaký odstín je správné zvolit, ale můžeme si tento prostor ještě trochu oživit a to zrcadly. Místnost se také prosvětlí a bude jistě vypadat elegantně. Zrcadla se ale také hodí na strop. Je to trochu netypické, ale jistě to bude mít efekt dokonalosti. Ale pozor! I podlaha v malém bytě může hrát svou roli. Pokud chceme dosáhnout optického zvětšení celého bytu, i podlaha by měla nést světlý teplejší odstín.

Útulný a harmonický domov je samozřejmě snem každého majitele bytu či nemovitosti. Člověk se zde zkrátka musí cítit dobře a příjemně. I když má své oblíbené barvy, které by rád viděl na stěnách svého pokoje, musí se smířit také s tím, že se prostě do našeho interiéru ta konkrétní barva nehodí. Není to přece ale žádná tragedie, takže i když stěny budou sněhově bílé nebo naopak studeně modrozelené, stále to bude náš domov.