Systém automatického zavlažování zalije záhony a trávník i bez vás

Automatizace závlahového systému je pomocník, který vám poskytne mnoho výhod. Podívejte se, proč si jej máte na svou zahradu pořídit a co vám může nabídnout.

 

Automatizovaný systém zavlažování zahrady vám ušetří čas a nahradí namáhavou a zdlouhavou zálivku pomocí hadice a konve. Pracuje za vás v časných ranních, pozdních večerních a dokonce i v nočních hodinách a vy můžete odpočívat, spát nebo se věnovat koníčkům, přátelům a rodině. V uvedených dobách nedochází k velkému odparu vody, ušetříte za vodu a rostliny nedostanou teplotní šok. Díky plynulému dopadání malinkých kapek na celou plochu se zálivka lépe vsakuje, mikroklima dělá rostlinám dobře a v součtu lze ušetřit 60 % až 70 % vody.

 

Krásná zahrada
Zavlažování zahrady je nezbytné.

Efektivní a šetrné zavlažování zahrady

Automatizované zavlažování zahrady a trávníku se o zálivku postará i v době vaší nepřítomnosti, když odjedete na služební cestu nebo na dovolenou. Díky instalovanému čidlu srážek a půdnímu senzoru vlhkosti se závlahový systém postará o to, aby se nezavlažovalo zbytečně. Pružně reaguje na změny počasí. Pokud po dešti půda vyschne, systém se opětovně automaticky zapne a zavlažovací systém zase pravidelně funguje v předem naprogramovaném režimu. Automatické zavlažování vaši zahradu ochrání i v dobách extrémního sucha.

Zavlažování trávníku i zahrady

Pro závlahu zahrady můžete vybírat z více variant. Kapková hadice může být ukryta pod mulčovací kůrou nebo kačírkem. Na začátku trubního rozvodce osadí filtrem, který brání průniku nečistot dovnitř hadice, aby nedošlo k jejímu ucpání. Na záhony ve větší ploše se rozvádí trubky do země do hloubky 25 až 30 centimetrů. Zavlažování zahrady zahrnuje i automatické zavlažování trávníku. Výsuvné trysky po zasunutí nebrání pojezdu sekačky při sekání trávy a nemusíte se bát, že o ně zakopnete vy nebo vaše děti. K zalévání lze využít vodu z vodovodu, z vlastní studny nebo dešťovku z nádrže.