Vysoce udržitelné sruby na klíč? To je Honka

V posledních letech roste z více důvodů popularita dřevěných srubů na klíč. Není to nic divného, protože pro rostoucí skupinu lidí je to schůdná cesta k vlastnímu bydlení. Dřevěná stavba je navíc šetrná k životnímu prostředí, což je stále více skloňované téma, a dlouhodobě snadno udržitelné. Skrze naši společnost se pak jedná o mnohem jednodušší projekt, než by se mohlo zdát. Stačí nás kontaktovat a vydat se přímo za svým srubem z perfektní finské borovice.

Domov člověka má vždy nějak odrážet osobnost svého majitele a srub na klíč není výjimkou. Obvykle jde také o jedinečný životní krok, protože ho děláme jen jednou.

Tradice minulý generací

Jednoduché dekorativní mřížky oken, prosvětlené štíty viditelné už od cesty, arkýřová okna či verandy. A to všechno v půdorysu pevné symetrie. Tradiční srub vypadal přesně takhle a srub na klíč v této formě je esencí útulného přírodního bydlení. Je přitom celkem lhostejné, zda je základní kostra z kulatých či hranatých trámů. To je spíš detail. Hlavní je, že ve všech prvcích se může promítnout vaše osobnost, touhy, přání, vize a cíle.

 

Sruby moderní

Srub na klíč je primárně určen k ochranou před všemi povětrnostními podmínkami a plnění funkce domácnosti a domova pro rodinu. Další na řadě je jeho čistý vzhled a vnitřní jiskra, která má být patrná i pro další generace. Když se tedy pustíte do návrhu svého budoucího domova, nemyslete jen na své touhy, přání, vize a cíle, ale i na potřeby a přání ostatních, kteří ho s vámi budou sdílet. Na druhé straně je obrovskou devizou srubových domů jejich flexibilita a možnost rozšíření. Na změny ve vašem životě se může adaptovat i váš dřevěný domov.

Od vize k realizaci

Prvním krokem je zcela jednoznačně zpracování vašich požadavků a přání. Druhým posouzení vhodnosti místa, kde chcete srub na klíč postavit. Pak už můžeme zpracovávat podrobnosti.

Co všechno má vliv

Prvním limitem je bezpochyby váš rozpočet, který srubu na klíč od začátku určuje veškeré mantinely. Druhým faktorem pak tvar a povaha zvoleného pozemku. Svažnost, kvalita zeminy, nadmořská výška – tohle všechno je třeba brát v úvahu. Roli hraje také časový horizont, ve kterém má být projekt realizován a taky rozsah stavebních prací. Je rozdíl mezi rodinným domem a víkendovou chatou pro jednoho nebo dva lidi.

Naši lidé – tým zkušených designérů – zpracují vaše podněty, přání a připomínky přímo do plánů srubu a provedou vás každým krokem. Jsme vám k dispozici s radami i technikáliemi všeho druhu. Výsledkem bude 3D nákres – je potřeba taky pro stavební povolení – a podrobná cenová kalkulace čekající na váš souhlas.

Provedení srubu na klíč

Jakmile nám obojí odkývnete, předáme projekt… projektantovi, který už si vezme na starosti samotnou tvorbu srubu na klíč. Ozvěte se nám a vykročte za svým ideálním bydlením ještě dneska.