Jak na výběr vchodových dveří?

Zařizujete si nový dům či byt a již přemýšlíte, jak byste si své království zvelebili: V prvé řadě byste si ale měli dát opravdu záležet na výběru kvalitních, a hlavně bezpečných vchodových dveří. Ty totiž budou stát v cestě přírodním vlivům a každému, koho by napadlo se do vašeho domova vloupat.

Při výběru dveří je nutné zvážit hned několik faktorů. Jaké to jsou, to bychom vám rádi prozradili v dnešním článku, proto určitě pokračujte ve čtení. Kromě toho se dozvíte, jaký je rozdíl mezi bezpečnostními dveřmi pořizovanými do bytu a těmi kupovanými do domu.

Pražský zámečník
Nabízíme kvalitní vchodové dveře.

VOLBA MATERIÁLU

Většina dveří se skládá z hned několika vrstev, kdy je každá ze zcela jiného materiálu. My se zaměříme na tu, která je vidět na první pohled. Plast, hliník a ocel jsou materiály odolné vůči povětrnostním podmínkám, a kromě toho plast patří k vůbec těm nejlevnějším možnostem. Hliník s ocelí se pyšní především tím, že jsou velmi odolné proti vloupání. Dřevo vypadá krásně, elegantně, ale je nutná jeho pravidelná údržba v podobě nátěrů. Dbejte také na to, aby dveře vhodně ladily s interiérem i exteriérem domácnosti.

JAK NA MAXIMÁLNÍ ZABEZPEČENÍ

Minimální požární odolnost dveří by měla být 30 minut a jejich neprůzvučnost alespoň 37dB. Věřte nám, že do těchto faktorů se opravdu oplatí investovat. Proti cizí, nechtěné návštěvě skvěle bojuje ocelová vnitřní výztuž a ocelová deska s rámem. V současné, chytré, době jsou na trhu k dostání i různé technologické vymoženosti. Jako příklad si uveďme uzamykací dveřní systém na otisk prstu nebo pin kód. Dalším chytrým pomocníkem je digitální kukátko, které má nonstop přehled o tom, co se děje za venkovní stranou dveří a ovšem dění vás informuje skrz mobilní aplikaci. S telefonem spolupracuje i smart alarm, který upozorní na každou podezřelou situaci a osobu.

BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE DO BYTU VS. DOMU

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma druhy spočívá v tom, že domovní dveře musí mít vyšší odolnost vůči extrémnímu počasí, zlodějům i hluku. Kromě toho se postarají o snížení energetické náročnosti budovy, a to díky svým dobrým tepelněizolačním vlastnostem. Všechny tyto parametry ale odpadají u dveří bytových.

A pokud se vám stane nemilá situace, kdy si dveře domů zabouchnete, aniž byste u sebe měli klíče k jejich odemčení, neváhejte a obraťte se na nás.