Recenze knihy Rekonstrukce chalupy

Kniha Rekonstrukce chalupy od Jana Žáka je praktický průvodce pro každého chataře a chalupáře, jak pečovat, opravovat, rekonstruovat a oživovat starou chalupu. Autor zde shrnuje celou řadu osobních zkušeností z budování a údržby víkendového stavení.

Zdědili jste chatu či chalupu nebo jste se rozhodli pro nákup chalupy, kterou je potřeba celou zrekonstruovat? Dříve, než se pustíte do oprav, doporučujeme přečíst knihu Rekonstrukce chalupy od Jana Žáka.

Kniha se stane nepostradatelným pomocníkem při drobných opravách i rozsáhlejší rekonstrukci. Autorem této knížky je jeden zkušený chalupář, který se chce o své zážitky, zkušenosti a dovednosti podělit s ostatními souputníky. Není to chalupář ledajaký, je to chalupář tělem i duší, pro svou chalupu žijící. K

Knížka, kterou napsal, pojednává hlavně o práci na chalupě. Je zde shrnuta řada zkušeností z budování a údržby víkendového stavení. Někomu se mohou hodit rady jak ušetřit peníze využitím menších i větších nápadů a „zlepšováků“, kterých autor s titulem nejlepšího zlepšovatele, který v minulosti získal, vymyslel opravdu hodně. Kutilové se zase dozvědí, jak se dá vyrobit vlastními silami tepelné čerpadlo nebo výtah do podkroví. Díky autorově pozitivnímu přístupu k práci a řešení problémů může kniha být pro čtenáře nejen zdrojem inspirace při řešení jednotlivých konkrétních technických záležitostí, ale i návodem jak přistupovat k práci, jak v ní hledat uspokojení, smysl a radost ze života.