Montáž bezpečnostního kování

zde se dozvíte, co to vlastně bezpečnostní kování, často také neodborně nazývané „bezpečnostní klika, či koule“ je, jaký má smysl na dveřích, jaké jsou jeho druhy a typy a jak správně provést montáž takového bezpečnostního kování. Bezpečnostní kování by mělo být vždy nedílnou součástí dveří, jakožto vchodu do domu, bytu, či nebytových prostor a to tam, kde chceme prostory za tímto vstupem ochránit z bezpečnostního hlediska.

Hlavním rozdílem mezi bezpečnostním kováním a ostanímy běžnými typy je ten, že bezpečnostní kování nelze odmontovat z venkovní strany dveří, ale pouze ze strany vnitřní tak, aby nemohlo být jednoduše sejmuto při případném napadení.

Úkolem bezpečnostního kování je zvýšit úroveň zabezpečení dveří. Po jeho montáži na dveře je správně chráněna cylindrická vložka a zadlabací zámek před napadením a nežádoucím průnikem dveřmi. Nezbytnou podmínkou je instalace odpovídající cylindrické vložky , instalované ve správné délce. Více zde.

Je nutné zdůraznit, že v případě bezpečnostního kování při jeho výběru dbáme v první řadě na ten fakt, zda je toto kování certifikováno ve III. , nebo IV. bezpečnostní třídě a to platnou a odpovídající certifikací. Tuto certifikaci provádí firma, pověřená NBÚ / národní bezpečnostní úřad / , na území ČR je to například firma Trezortest. www.trezortest.cz Tento fakt nutnosti tohoto osvědčení je v praxi velmi často upozaděn, nebo dokonce ignorován a v rámci prvoplánové úspory jsou pořizovány výrobky necertifikované. Při napadení potom tyto výrobky většinou neobstojí a prvotní úspora při pořízení se posléze dramaticky mění na finanční škody po vloupání. Není-li instalován certifikovaný výrobek, drtivá většina pojišťoven také zásadně snižuje pojistné plnění.

V případě bezpečnostních kování existují kromě mnoha typů, barevných a povrchových provedení v zásadě dva typy a to štítové a rozetové. V případě štítového kování potom rozlišujeme tzv rozteč mezi středem válce vložky a čtyřhranem a to v mírách : 92,90 a 72 mm. Je ale také možné natrefit na atypické rozteče 88 mm apod. Jejich ukázky vidíte níže na ilustračním obrázku.V dneční době lze tedy při koupi bezpečnostního kování vybírat z dostatku možností.

Nejznámějšími výrobci kvalitních bezpečnostních kování jsou mj. : Rostex, Hoppe, Fab, nebo M&T.

Další podmínkou při pořízení je také správná montáž bezpečnostního kování. Z naší praxe se velmi často setkáváme s nesprávně použitými výrobky na nesprávné dveře, nedbale, či neodborně provedenou montáž, nesprávnou kombinaci bezpečnostního kování a vložky apod.

Dbejte prosím na opravdu správnou montáž bezpečnostního kování, protože jedině v tomto případě si můžete být jisti správným chodem všech bezpečnostních součástí dveří .

Chcete pomoci s výběrem a montáží bezpečnostního kování ? Kontaktujte nás na 773 254 581

bezpečnostní kování