Návod na měření kování, vložky

Jak změřit rozteč

Při výběru štítové dveřní kliky je potřeba znát důležitou míru, které se říká rozteč. Velikost rozteče je velmi důležitá, neboť v případě nákupu kliky s nesprávnou roztečí, by se vám nepodařilo vložku osadit. To znamená, že byste museli zboží vyměnit za rozteč, kterou potřebujete, neboť klika s nesprávnou roztečí vám bude k ničemu. U rozetového kování není rozteč důležitá, neboť klika sestává z dvou oddělených částí.

A co to tedy je ta rozteč? Je to vzdálenost, uváděná v milimetrech, od středu kliky ke středu otáčení vložky (klíče ve vložce). Nejčastěji se setkáte s roztečí 72mm, 90mm, 92mm. Občas také můžete narazit na modely kování, které mají rozteč 88mm nebo i 55 mm, ale tyto modely jsou pouze v hodně starých dveřích a dnes se již skoro vůbec nevyrábí.

Jak změřit rozteč

Jak správně zaměřit zámkovou vložku

Pro objednání zámkové vložky je vždy nutné znát tzv. dělený rozměr. Tj. rozměr od středu otvoru pro upevňovací šroub po oba konce těla vložky.

Pokud máte ve dveřích stávající vložku, doporučujeme vložku vymontovat a změřit. Při měření zabudované vložky pomocí metru nebo pravítka se můžete snadno dopustit chyby a pak vám nová vložka nebude vyhovovat.

Pokud je však na dveřích instalováno bezpečnostní kování s překrytem, určitě doporučujeme zaměření v tomto případě nechat na odborníkovi.Také mějte na paměti, že délky vložek jednotlivých výrobců se liší a tam, kde byla např. vložka Fab, nemusí vložka Evva, nebo Multlock svojí délkou být funkčním řešením.

vložka

Certifikace výrobků

Certifikace výrobků je prostředkem poskytujícím nezávislé ubezpečení a potvrzení shody vlastností výrobků s požadavky technických norem a jiných normativních dokumentů. Kromě zkoušení v akreditované laboratoři a porovnání vlastností výrobků s požadavky předpisů a technických norem obsahuje také dozor nad stabilitou kvality výroby certifikovaného výrobku po dobu platnosti certifikátu. Rozsah našich služeb: certifikace mechanických zábranných systémů certifikace … Pokračování textu Certifikace výrobků

TREZOR TEST s.r.o.