Samozamykací zámek

Co to je samozamykací zámek a kde se používá ?

Pokud jste majitelem bytového domu, předsedou SVJ, či bytového družstva, či majitel firmy s velkým průchodem zaměstnanců ? Pak jste již zcela určitě slyšeli pojem ,,samozamykací zámek".Pokud takovýto zámek ještě nemáte instalovaný na vašem vstupu a dveřích, jistě velmi často řešíte obtíže s nezavřenými vstupními dveřmi a následně pak nezvané návštěvníky do vašich prostor. Nezavřené a hlavně nezamčené dveře jsou nepříjemnou starostí pro mnoho majitelů a správců budov. Při našich zakázkách navštívíme jako zámečníci velké množství budov a prostor a tento problém existuje stále v překvapivě velkém množství. Řešení je přitom vcelku prosté. Instalace některého z typů samozamykacího zámku. Jeho hlavní fukce jsou v zásadě dvě. První je ta bezpečnostní, která spočívá v tom, že při zavření dveří dojde při jejich zaklapnutí k aktivaci zamykacích bodů a dveře jsou poté uzamčeny. Samozamykací zámek tak dveře vždy a při každém zavření dveří sám uzamkne. Součinnost při dovření dveří pak provádí naistalovaný dveřní zavírač.Více o dveřním zavírači najdete zde. Další velmi důležitým benefitem takovýchto zámků je funkce tzv. panikové kliky.Tato funkce v praxi znamená to, že za každých okolností lze z odchozí strany dveří zamčený zámek odemknout pouhým zmáčknutím kliky. Říká se tomu paniková funkce a je vyžadována normami pro požární a únikové dveře.

Typy samozamykacích zámků

Na trhu a v praxi se setkáváme se třemi typy samozamykacích zámků. Jsou to zámky mechanické, elektromechanické a motorické. Každý z nich funguje trochu jinak a hodí se pro jinou dispozici kontroly vstupů do daného objektu, či prostor. V praxi lze vidět všechny tyto varianty a je z části na zadavateli, který samozamykací zámek chce do svých dveří instalovat. Samozřejmě se potom i liší cena za provedení, kdy samozamykací zámek mechanický včetně jeho instalace znamená zcela jiné finanční nároky, než například samozymakcí zámek elektromotorický vícebodový. V některých případech je vzhledem k dané situaci vstupu a dveří nemožná instalace některého z typů zámků, ale to jsou jen ojedinělé případy a většinou lze vyhovět zákazníkům v drtivé většině případů.

 

Samozamykací zámek
Samozamykací zámek je sofistikovaná verze zámku, který sám zamyká dveře po průchodu.

Samozamykací zámky a jejich správná funkčnost

Pokud má dojít k instalaci samozamykacích zámků, je nejprve nutné obhlédnutí a správné zaměření dveří a prostor, kde má k instalaci dojít. Poté je vybrána vhodná vyrianta zámku vzhledem k daným technickým možnostem místa a také vzhledem k požadavků zadavatele.Samozřejmou nutností pro správný chod samozamykacího zámku je přítomnost dveřního zavírače ve správné zavírací síle a taktéž správně nastaveného. Pokud se například v této otázce šetří a instaluje se dveřní zavírač s poddimenzovanou silou, nelze očekávat správný chod dveří, potažmo zámku samotného.Další nedílnou součástí instalace samozamykacího zámku je prověření funkčnosti cylindrické vložky, případně její výměna za novou. Zpravidla je stejně nutná výměna z důvodu instalace nového bezpečnostního kování a změnou délky potřebné vložky. Už jen sotjí za připomenutí nutná instalace odpovídajícícho bezpečnostního kování a také vhodného stavěcího protikusu.

Samozamykací zámek od Pražského Zámečníka

Na vaše přání jsme schopni realizovat instalaci takového samozamykacího zámku i se všemi jeho potřebnými komponenty. Naší předností je dodávání zámků a komponentů od prověřených dodavatelů a výrobců. Z naší bohaté praxe doporučujemezámky značek Abloy, Erbi, Fab, atd.Tedy pokud tento problém řešíte a shánítě někoho spolehlivého pro realizaci zakázky, kontaktujte nás a my vše zpracujeme od zaměření až po výslednou montáž a předání.To vše za solidní cenu a v co možná nejkratší době. Tedy není potřeba mít ze svého domu, či firmy ,,průchoďák", řešení máte na dosah ruky, stačí nás jen kontaktovat !

 

Samozamykací zámky