Často kladené otázky

Mohu si otevřít zabouchnuté dveře svépomocí ?

caret-down caret-up caret-left caret-right
Jana H. Praha, Vysočany

Bohužel doporučit vám to rozhodně nemůžeme, z praxe končí většina takovýchto pokusů spíše poničením dveří, přičemž k samotnému otevření zpravidla vůbec nedojde. Většina  „zaručených způsobů´´ z internetu, nebo youtube  jsou fabulace. K nouzovému otevření dveří je nutné mít dostatek informací a zkušeností pro takovouto činnost , kterou laik rozhodně nemá. Takže Vám v takovém případě doporučíme obrátit se na nás jako na profesionály a my tuto činnost provedeme odborně a za přijatelnou cenu.

Zabouchl jsem si dveře a soused mi poradil , ať si na otevření dveří objednám hasiče.Ti po mě potom ale chtěli více než tři tisíce korun za výjezd.Je to v pořádku?

Petr M. Praha, Vinohrady

Pokud si zabouchnete byt, či dům a hrozí při tom nebezpečí z prodlení, tzn. riziko vzniku požáru, zranění nezletilé, nebo nemohoucí osoby, můžete zcela bez obav volat hasiče , ti jsou samozřejmě rychlejší, než kterýkoliv zámečník. V takovémto případě za výjezd hasičů neplatíte nic. Pokud ale k výše uvedenému nedochází a potřebujete se jen dostat rychle domů, hasiči Vám tento  výjezd vyúčtují jako neoprávněný a mohou přidat i pokutu. Více se dozvíte v článku : https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vyjezd-hasicu-k-zabouchnutym-dverim-muze-volajiciho-prijit-na-tisice-korun_201512211025_mtaborska

Jako velmi důležité lze považovat fakt, že hasiči na rozdíl od zámečníků jsou školeni pro rychlé otevření dveří bez ohledu na jejich poškození, takže otevření od hasičů se může následnou opravou prodražit.

Dají se zabouchnuté dveře otevřít bez poškození i když je z druhé strany zapomenutý klíč ?

Miroslava K. Brandýs nad Labem, Praha-Východ

Ano i zabouchnuté dveře se zapomenutým klíčem z druhé strany umí každý šikovný zámečník otevřít. Lze tak zpravidla učinit několika způsoby. Pokud se ale nechcete do takovéto situace nikdy dostat, lze si například na naší nonstop lince objednat službu výměny vložky  s tzv. emergency úpravou, kdy vám náš technik vymění cylindrickou vložku za novou, vybavenou tak, aby fungovala i když si nedopatřením zapomenete klíč ve vložce z druhé strany.Více se dozvíte na tel. 773 254 581.

Zabouchl jsem si dveře od bytu, přivolaný zámečník mi po příjezdu odvrtal vložku a štít na dveřích. Poté jsem se ale dozvěděl , že takto se zabouchnuté dveře vůbec neotvírají, je to pravda ?

Michal P. Střední čechy

Bohužel s podobnými případy se při naší praxi setkáváme poměrně často. Každý alespoň trochu šikovný zámečník si s většinou bytových dveří musí poradit bez nutnosti  výše popsaných destruktivních metod.Tyto se používají  pokud jsou dveře zamčené, nikoliv zabouchnuté, nebo mají poškozenou cylindrickou vložku, či zadlabací zámek samotný a v podobných případech.

Výjimkou jsou zabouchnuté dveře v rodinných domech, firmách apod. , většinou se jedná o dveře s tzv. lištovým zámkem, kdy již dnes většina výrobců tyto zámky dokáže vybavit funkcí ,,samozamykání´´, kdy při každém zaklapnutí dveří dojde k vysunuté zamykacích bodů a potom jsou tyto dveře zamčené.V mnoha takových případech pak může dojít k odstranění cylindrické vložky nějakou z destruktivních metod .

V každém případě, pokud si pouze zabouchnete standartní dveře od vašeho bytu a přivolaný ,,zámečník´´ chce postupovat touto metodou , chtějte důkladně vysvětlit ,proč takto chce činit a pokud se vám takový postup nelíbí , dveře si od něj otevírat nenechejte.S největší pravděpodobností máte co dělat s člověkem nedostatečně obeznámeného s technikou nouzového otevírání dveří.

Pokud chcete mít jistotu odborného přístupu, volejte naše zámečnictví Praha.

Jak rychle po zavolání ke mně dokážete přijet ?

Lucie S. Praha, Motol

Dojezdové časy našich techniků jsou vždy závislé na množství aktuálně odbavovaných zakázek, na dopravní situaci apod. V zásadě ale dodržujeme inzerované dojezdové časy a jsme statisticky u našich zákazníků zpravidla do 30 minut, nebo i dříve. Samozřejmě nedisponujeme výsadou IZS světelnými a zvukovými výstražnými zařízeními a také musíme jako každý řidič dodržovat dopravní předpisy, takže dojezdové časy pod 15 minut jsou spíše výjimkou a shodou okolností.Vždy se ale snažíme být u zákazníka co možná nejdříve a být mu tak rychle nápomocni .

S našimi službami si ale můžete být vždy jisti , že pokud vám sdělíme příjezd do 30 minut, tak u vás do 30 minut opravdu budeme a tento čas může změnit pouze neočekávaná událost, nebo zásah vyšší moci.Je bohužel běžnou praxí, že někteří naši ,, kolegové´´ ve snaze pojmout co nejvíce zakázek přislíbí zákazníkům příjezd v řádu minut ,ale pak je velmi často nechají čekat i několik desítek minut.To se vám u nás nestane, pokud nejsme schopni odbavit váš akutní problém do 30-40 minut, omluvíme se a raději vás požádáme , aby jste kontaktovali jinou firmu.Přijde nám to férové.

Chtěla bych si vyměnit zámek, nebo vložku u koupeného bytu .Zvládnu toto sama, nebo potřebuji zámečníka ?

Marie B. Praha, Nové město

V případě výměny cylindrické vložky záleží na vaší zručnosti a také na dispozicích vašich dveří a vložce samotné.Obecně se dá říci, že pokud je na dveřích vše od předchozí instalace správně provedené a vyberete správnou vložku, můžete výměnu provést sami.V mnoha případech ale dveře skrývají různé ,,záludnosti´´ ,s kterými si poradí většinou jen odborník.Velký důraz je třeba klást na správně vybranou bezpečnostní třídu, délku vložky a také zda je na dveřích odpovídající kování a zadlabací zámek a vše je plně funkční . V případě výměny vložky kdy máte ve dveřích bezpečnostní kování s překrytem vložky je zapotřebí již nějaké odborné zkušenosti.Obecně můžu doporučit svěřit toto odborníkům, kterým sice za výměnu vložky něco zaplatíte , ale budete mít jistotu správně provedené výměny vložky , jakožto i doporučení správného výběru vložky samotné a také kontrolu funkčnosti všech komponentů na dveřích i jejich celkové funkčnosti.

Potřebuji vyměnit zámek u bytu , ale nevím kdy budu mít k bytu přístup, jak rychle jste schopni zámek dodat a je to možné i ve večerních hodinách ? K novému zámku jsou i nové klíče ?

Jiří Č. Černošice, Praha-Západ

Zámek, rsp. Vložku jsme schopni vyměnit i ve večerních hodinách, či o víkendu.tato služba je potom zpoplatněna malou přirážkou z ceny práce.Součástí každé vložky je i sada klíčů .U většiny námi dodávaných vložek je sada 5 klíčů a tuto lze na přání i rozšířit o další kusy.Doporučujeme vložky vybavené bezpečnostní  kartou potřebnou k případným kopiím dalších kusů klíčů.Též doporučujeme tuto službu objednat alespoň s hodinovým předstihem, abychom byli schopni garantovat provedení.

Kupuji rodinný dům a budu chtít koupit a instalovat bezpečnostní vložku.V jaké bezpečnostní třídě mám vložku koupit, rsp lze toto požadovat od vás ?

Karel M. Černošice, Praha-Západ

Ano , toto samozřejmě lze požadovat od nás.Je k tomu zapotřebí dveře do kterých má být vložka instalovaná vidět a mít možnost jejich zaměření.Taktéž technik posoudí , jakou bezpečnostní třídu je vhodné použít s přihlédnutím např.k požadavkům pojišťovny a také dalšímu bezpečnostnímu vybavení dveří samotných, ale také ostatních stavebních otvorů / další dveře, okna / jako k celku .Poté technik nabídne typ vložky , případně její další vybavení / sjednocení na stejný klíč, oliva apod. /a vložku poté zpravidla do druhého pracovního dne dodáme i s požadovaným počtem klíčů.na vložku samozřejmě poskytujeme dvouletou záruční lhůtu .

Mám starší dveře, bydlím v panelovém domě a chtěla bych nějaké další zabezpečení, zřejmě nějaký přídavný zámek, dá se takový zámek namontovat na jakékoliv dveře ? A na kolik to zhruba vyjde ?

Alžběta R. Praha, Holešovice

Ano taková možnost tu je jak pro starší tak pro novější typ dveří, pokud nedisponují rozvorovým systémem, nebo nejsou bezpečnostní (takové dveře již další dodatečné zabezpečení nepotřebují).Přídavné zámky běžně montujeme a máme s nimi bohaté zkušenosti.Přídavných zámků existuje více  typů a od toho se také odvíjí jejich cena.Obecně montáž s běžnějším přídavným zámkem vychází mezi 2200,-Kč až 2500,-Kč.

Dražší variantou je pak montáž celoplošné závory, či rozvorového systému.Více informací  a cenovou náročnost zjistíte na naší lince 773 254 581.

Jsem předsedou SVJ a jeden zámek u vstupních dveří nám kdosi poškodil. Tím samým klíčem odemykáme i zadní vchod, je nutné měnit zámek za nový? Máme k němu cca 300 klíčů a byla by to velká investice, navíc zámek je asi rok starý.

Jaromír K. Praha, Braník

Pokud máte přístup k bezpečnostní kartě od vložky, kterou máte ve vstupních dveřích, případně originální klíč, jsme schopni pro Vás dodat  vložku novou ,ve správné délce a jste ušetřen od problémů s rozdáváním nových klíčů a samozřejmě mnohonásobným finančním nákladům. Tuto variantu poskytujeme u většiny výrobců zámkových vložek. Z pravidla se tyto věci stávají o víkendech/svátcích/nočních hodinách a může to být velice nepříjemná zkušenost, proto doporučujeme mít v záloze na každý vstupní vchod vložku rezervní. S tím se na nás můžete samozřejmě obrátit dopředu než k takové situaci vůbec dojde.

Dobrý den, mám problém s našimi dveřmi, nebo zámkem. Jsou to plastové dveře a jdou velmi těžce zamykat a odemykat, problém se v poslední době zhoršil, mohu se na vás s tímto problémem obrátit ?

Monika Z. Praha, Jižní Město

Ano, i takové opravy, případně seřizování tzv. euro  dveří provádíme.Pravděpodobně je nutné seřízení tzv. kamenů, či protikusů na zárubni.Také se ale může jednat o závažnější problém s lištovým zámkem, který vlivem únavy materiálu, či poruchy nesprávně funguje a je potřeba jej vyměnit za nový . Životnost těchto zámků je nejčastěji 10-15 let a pokud je i ten váš takto starý, je pravděpodobná příčina vašich potíží tato.

Máme bytový dům se šesti vchody a na dveřích máme již velmi staré brano, ale každé dveře fungují jinak, některé bouchají při zavření, některé zase dveře sami nezavřou a chtěli bychom nějaké nové , co můžete nabídnout ?

Karel S. Praha, Vyšehrad

Problematika dveřních zavíračů je nám dobře známa a je častým předmětem našich výjezdů, oprav a výměn. Na dveřích bytových domů ať už se jedná o dveře hliníkové, plastové, či dřevěné je možné vidět mnoho rozličných výrobků v různé ,, kondici´´a stáří.Největším problémem zřejmě je prvotní úspora při pořizování dveřního zavírače , kdy se zdají být dražší dveřní zavírače zbytečným mrháním peněz.Opak je ale pravdou a jen správně zvolený dveřní zavírač může bez problémů i velké a těžké dveře obsluhovat bez nutnosti častého seřizování . Proto pokud uvažujete o změně a koupi nových dveřních zavíračů , je potřeba vaše dveře vidět, změřit a podle toho vybrat správný typ zavírače , na trhu je spousta kvalitních výrobků a jistě si třeba u nás vyberete.Zavolejte naše zámečnictví a najdeme zcela jistě odpovídající řešení.