Výměna vložky zámku

Čím začít při výměně vložky zámku ?

Výměna vložky zámku je poměrně nenáročný úkon, který ale umí překvapit a v mnoha případech je k němu lepší přizvat odborníky. Cylindrická vložka zámku, v naší zemi často nesprávně označovaná jako zámek je jedna z nejdůležitějších součástí zabezpečení dveří. Díky ní je možné ovládat / odemykat a zamykat / vlastní zámek ve dveřích. Jako všechny bezpečnostní prvky musí být i bezpečnostní vložka certifikovaná a spadat do některé z bezpečnostních tříd.Výměna vložky zámku přijde na řadu ve chvíli, kdy je nefunkční, nebo například dojde ke ztrátě klíčů.Pokud chcete výměnu vložky zámku reralizovat svépomocí, je nutné takovou vložku správně zaměřit.Zaměření je třeba provést s přesností na milimetry, v opačném případě to může rozhodnout o tom, že vložka v zámku nebude správně fungovat. Dalším neméně důležitým faktorem při výměně vložky zámku je dodržení správně bezpečnostní třídy. Renomovaní výrobci tuto informaci uvádějí na svých výrobcích, či ji lze obdržet tam, kde takovou vložku kupujete.Cylindrické vložky, které nabízí Pražský zámečník jsou všechny certifikovány podle platných norem a jiné u nás ani nekoupíte. Vložku pro vaše potřeby můžete vybrat zde :  https://prazskyzamecnik.cz/bezpecnostni-zamek/

 

Výměna vložky zámku

Výměna cylindrické vložky a její rizika.

Výměna vložky zámku se může jevit jako velmi jednoduchá záležitost, nicméně má svá pravidla, která je zapotřebí dodržet, aby bylo možno výměnu vložky považovat za správnou z hlediska bezpečnostního a funkčního.Naše rada zní: vybírejte cylindrické vložky pouze od renomovaných výrobců. Levnost v tomto případě není ta správná cesta.Určitě se informujte u své pojišťovny, jakou má vaše vložka splňovat bezpečnostní třídu a podle toho vybírejte. Chcete vyměnit jednu použitou vložku zámku za jinou, též mnoho let používanou ? Zaděláte si tak pravděpodobně na další problém s funkčností takové vložky ! Výměna vložky zámku je zpravidla činnost, kterou budete dělat jednou za řadu let a proto se jí vyplatí zrealizovat správně jak z funkčního, tak i z bezpečnostního hlediska. Pražský zámečník vám výměnu vložky zámku zrealizuje od prvotní objednávku, přes výběr vložky samotné, až po dodání a odbornou montáž. Pokud svěříte výměnu vložky nám, budete ji mít zrealizovanou rychle, efektivně a za nejlepší možnou cenu.

Bezpečnostní vložky a bezpečnostní třídy.

Kromě toho, jak má vaše nová cylindrická vložka vypadat, fungovat, či jaké může mít další vybavení je tím nejdůležitějším faktorem její bezpečnostní úroveň.Velmi často si jako zámečníci všímáme u našich zákazníků špatně vybraných cylindrických vložek zámků z hlediska úrovně bezpečnostní třídy ve vztahu ke dveřím samotným. Mnohdy lze vidět v kvalitních bezpečnostních dveřích vložky v bezpečnostní třídě RC1, či RC2. V těchto případech se jedná o vložky se základní bezpečností, kterou lze překonat velmi snadno a zpravidla vůbec nejsou akceptovány pojišťovnami v Čechách.Pokud si hodláte ralizovat výměnu vložky zámku, pak vybírejte cylindrické vložky pouze ve třídách RC3, či RC4. Více o certifikaci vložek, ale i dalších bezpečnostních výrobků pro zajímavost uvádíme zde : https://www.trezortest.cz/ Pokud váháte, která vložka je vhodná pro vaše dveře, není nic snadnějšího, než nás kontaktovat a my se o vše potřebné postaráme za vás.

Vybavenost bezpečnostních vložek

Cylindrické vložky jsou dnes vybaveny mnoha bezpečnostními prvky, mezi které patří např. antibumping úprava, zvýšená odolnost proti odvrtání, odolnost proti vyhmatání planžetou, odolnost proti vytržení válce, rozlomení vložky apod. Je vždy důležité vybrat tu správnou v kontextu s dalšími bezpečnostními faktory zabezpečovaného. Příkladně špičková cylindrická vložka 4. bezpečnostní třídy instalovaná na prosklené dveře s obyčejným zadlabacím zámkem a obyčejným dveřním kováním své přednosti nabídnout nemůže a její instalace je v tomto případě prakticky zbytečná. Na druhou stranu z naší praxe známe případy, kdy v kvalitních bezpečnostních dveřích mají vlastníci stavební vložku bez jakéhokoliv bezpečnostního vybavení. Takovéto omyly pak mohou ve svém důsledku fungovat jako pozvánka pro nekalé živly.Pokud se rozhodujete pro koupi nové bezpečnostní vložky a chcete vybrat tu správnou a také ji odborně a hlavně správně vyměnit, volejte naše zámečnictví 773 254 581 !

Shrnutí a doporučení

Do většiny běžně používaných dveří lze bez obav pořídit cylindrickou vložku ve 3. bezpečnostní třídě.Naproti tomu při použití například ve dveřích bezpečnostních , či pokud to například pojišťovna vyžaduje, je nutné instalovat vložku ve třídě 4. Pokud nevíte, kterou cylindrickou vložku vybrat, obraťte se na naše zámečnictví. My vám rádi odborně pomůžeme s výběrem i výměnou , či montáží té správné.Dalším důležitým faktorem při výměně a instalaci vložky je její délka. Obecnou zásadou z bezpečnostního hlediska je fakt, že vložka nikdy nesmí přečnívat z vnější strany dveří bezpečnostní kování maximálně o 3 mm ! Taktéž je vždy nutné použít bezpečnostní vložku pouze v kombinaci s bezpečnostním kováním, jen tehdy může být funkční její bezpečnostní vybavení. Někteří výrobci mají navíc své vložky certifikované právě pouze při užití s bezpečnostním kováním.  V případě instalace vložky do bezpečnostních kování s překrytím vložky jednoznačně doporučujeme využít služby profesionálů.

výměna vložky