Výměna zámku

Mezi hodně časté zakázky můžeme počítat výměnu zámku. Ovšem je třeba správně popsat, co to vlastně je zámek, jak se liší od zámkové vložky a jaké nejčastější druhy zámků jsou v praxi používané.

Zámek je mechanické zařízení, které dokáže zamknout, či odemknout dveře, či jinou uzávěru.

Nejčastěji používané zámky jsou dnes bezesporu zámky zadlabávací, nebo zadlabací. Tyto zadlabací zámky vyžadují ke správnému ovládání a chodu instalovanou cylindrickou vložku. Tuto vložku si mnoho lidí právě plete se samotným zámkem. Samotná vložka a zadlabací zámek mají tedy smysl až ve chvíli, kdy jsou současně na dveřích instalovány.

Kromě zámků zadlabacích jsou také používané další typy zámků, mimo jiné jsou to zámky: lištové, rozvorové, vícebodové, elektromechanické, samozamykací, panikové, visací, nábytkové, schránkové, trezorové, přídavné a další. Zámků je tedy široké spektrum a každý z nich má jiný účel a smysl použití.

Jako i ostatní komponenty, také zámky jsou certifikované a jsou řazeny do bezpečnostních tříd.

Pokud si chcete pořídit lepší zabezpečení Vašich dveří a zvažujete mimo jiné výměnu zámku, obraťte se na nás a my Vám odborně poradíme, vybereme správný zámek a zajistíme jeho správnou instalaci. V mnoha případech totiž laicky instalované zámky nefungují správně a v některých případech může dojít až k poškození zámku, nebo vložky a to například v případě zamčených dveří znamená nemalé výdaje za nouzové otevření, o dalších nepříjemnostech s tímto spojených nemluvě.

Snažíme se z široké nabídky zámků vybírat ty renomované a jsou to krom jiných: Fab, Multlock, Rostex, Hobes, Tokoz, Erbi, Abloy a další.

Rádi tedy vyřešíme Váš požadavek při výběru, nebo instalaci zámku.Volejte naši linku 773 254 581 !

Výměna zámků