Výměna zámku

Výměna zámku od pražského Zámečníka

Výměna zámku patří mezi velmi časté zakázky, které pro vás odbavujeme v rámci našich zámečnických služeb.Ovšem je třeba správně popsat, co to vlastně je zámek, jak se liší od zámkové vložky a jaké nejčastější druhy zámků jsou v praxi používané. Zámek je mechanické zařízení, které dokáže zamknout, či odemknout dveře, či jinou uzávěru. Nejčastěji používané zámky jsou dnes bezesporu zámky zadlabávací, nebo zadlabací. Tyto zadlabací zámky vyžadují ke správnému ovládání a chodu instalovanou cylindrickou vložku. Tuto vložku si mnoho lidí právě plete se samotným zámkem. Samotná vložka a zadlabací zámek mají tedy smysl až ve chvíli, kdy jsou současně na dveřích instalovány.

 

Výměna zámku.Výměna vložky ve dveřích.
Výměna zámku, nebo vložky jsou dvě odlišné činnosti.

Druhy zámků

Kromě zámků zadlabacích jsou také používané další typy zámků, mimo jiné jsou to zámky: lištové, rozvorové, vícebodové, elektromechanické, samozamykací, panikové, visací, nábytkové, schránkové, trezorové, přídavné a další. Zámků je tedy široké spektrum a každý z nich má jiný účel a smysl použití.Mezi nejčastěji používané a ty, s kterými se setkáváte v běžném životě patří zámky zadlabací.Jako i ostatní komponenty, také zámky jsou certifikované a jsou řazeny do bezpečnostních tříd. Tedy taková výměna zámků tohoto druhu je vcelku nenáročný úkon, který má ale pár specifik, na které je dobré myslet, než začnete.

Výměna zámku v praxi

Pokud si chcete pořídit lepší zabezpečení Vašich dveří, nebo vás jen stávající zámek začal zlobit, je třeba ho vyměnit. Pamtujete na tato dále uvedená pravidla. Před zakoupením potřebného zámku a jeho výměnou je potřebné správné zaměření. Při koupi samotné myslete na funkci zámku, orientaci dveří i samotný účel a umístění zámku. Jiné nároky jsou na zámek ve dveřích pokoje vašeho domu a jiné zase ve vstupu do bytového domu. Těch důležitých bodů je jak vidíte několik a proto doporučujeme, svěřte výměnu, či montáž zámku odborníkům. Tedy obraťte se klidně na nás a my Vám odborně poradíme, vybereme správný zámek a zajistíme jeho správnou instalaci. V mnoha případech totiž laicky instalované zámky nefungují správně a v některých případech může dojít až k poškození zámku, nebo vložky a to například v případě zamčených dveří znamená nemalé výdaje za nouzové otevření.O dalších nepříjemnostech s tímto spojených nemluvě.Snažíme se z široké nabídky zámků vybírat ty renomované a jsou to krom jiných: Fab, Multlock, Rostex, Hobes, Tokoz, Erbi, Abloy a další. Rádi tedy vyřešíme Váš požadavek při výběru, nebo instalaci zámku.Volejte naši linku 773 254 581 !

Výměna zámků
výměna zámku