Zámečnictví Praha 6 – ty nejlepší zámečnické služby

Role zámečníků je často redukována pouze na otevírání zabouchnutých dveří. A přestože je to role velmi důležitá, rozhodně se nejedná o jedinou. Jak si ukážeme v tomto článku, zámečník vám může poskytnout širokou škálu služeb.

Ať už se jedná o zmiňované otevření dveří, pomoc s výběrem, zaměřením a instalací různých komponentů zabezpečení či další úkony. Váš movitý i nemovitý majetek by měl být dobře ochráněn a jednou z cest je zajistit si správně zabezpečené dveře.

Naši zámečníci působí po celé Praze, a dokáží vám proto poskytnout kvalitní služby i na Praze 6. Patříte-li mezi obyvatele této městské části, naše zámečnictví na Praze 6 je vám plně k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Naše služby se dají rozdělit do pěti základních kategorií. Pojďme se nyní podívat na to, o jaké se jedná.

1. Pomoc při zabouchnutých dveřích

Jak již bylo řečeno, zabouchnuté dveře jsou jednou ze situací, kdy bude pomoc zámečníka velmi vítaná. Stačí chvilková nepozornost a může se to stát i vám. Zůstanete vězet před zavřenými dveřmi, a nevíte, jak se dostat dovnitř.

Přitom vás od řešení dělí nanejvýš půl hodiny. Naše zámečnictví na Praze 6 garantuje dojezdový čas okolo 25 minut.

Stačí zavolat na naší nouzovou linku a během chvilky dorazí náš zámečník, který vám dveře bez problémů otevře. Profesionální zacházení je zaručeno, takže nehrozí poškození dveří. Zatímco kdybyste se dveře pokoušeli otevřít sami, je velmi pravděpodobné, že je poničíte.

2. Výměna zámkové vložky

Zámková vložka je ta součást celého zámku, která vám umožňuje s ním manipulovat klíčem. Často ovšem dochází k záměně obou pojmů. Jako zámek totiž označujeme celý mechanismus, který slouží k uzamčení dveří.

Dnes se do dveří nejčastěji používají vložky cylindrické, které můžeme rozdělit do šesti bezpečnostních tříd. Čtyři z nich jsou dostupné pro běžné uživatele. Pokud máte zájem o zlepšení zabezpečení vašich dveří, výměna vložky nižší třídy za tu vyšší je jedna z možností.

Naši zámečníci jsou pro vás schopni správnou vložku nejenom vybrat, ale i zaměřit a nainstalovat.

3. Výměna celého zámku

Podobně jako zámkové vložky, i zámky můžeme dělit podle bezpečnostních tříd. Pro klasické uživatele jsou opět dostupné pouze první čtyři. Nejčastěji využívaným druhem zámku je ten zadlabací, který se používá v kombinaci s cylindrickými vložkami.

Pokud máte zájem o výměnu zámku nebo instalaci nového do dveří, je třeba, aby byla celá záležitost provedena s odbornou péčí. Neuměle instalované zámky či zámky vyrobené jinými než certifikovanými výrobci sebou nesou riziko selhání či usnadnění vloupání.

Naše zámečnictví na Praze 6 poskytuje kompletní instalaci zámků od vybrání konkrétního zámku, po jeho zaměření, dodání a následné vložení do dveří.

4. Nové bezpečnostní kování

Další velmi důležitou součástí každých dveří by mělo být bezpečnostní kování. Zejména pokud jsou dveře přístupné z venkovního prostoru, či se za nimi skrývá něco hodnotného. Velmi častým trikem zlodějů je rozmontování zámku z venkovní strany dveří.

Tak dokáží obejít jakékoliv zabezpečení, které snad takový zámek poskytuje. Jiné kování než to bezpečnostní jim v tom nijak nezabraňuje. Je možné ho zvenku odmontovat, a to velmi jednoduše.

Bezpečnostní kování je možné odstranit pouze z vnitřní strany dveří, a odolá i mechanickému poškození. Proto je bezpečnostní kování nejdůležitějším bezpečnostním prvkem, který musí být nainstalován s odbornou péčí. Naši zámečníci vám pomohou jak s jeho výběrem, tak se samotnou instalací.

5. Bezpečnostní poradenství

Výběr správného zabezpečení pro váš movitý i nemovitý majetek může být náročný úkol. Naše zámečnictví na Praze 6 má v těchto záležitostech léta praxe, a proto vám dokážeme připravit řešení na míru vašim potřebám.

Ať už se jedná o výběr a navržení celého zabezpečovacího systému, zakoupení komponentů od certifikovaných výrobců, či samotná instalace na správné místo. To vše pro vás naši zámečníci zařídí.

Velkoobjemové zakázky pro podnikatele a družstva

Všechny výše zmíněné služby poskytujeme jak jednotlivcům, tak firmám a družstvům. Pokud některou z našich služeb potřebujete ve větším měřítku, dokážeme si s tím poradit.

Potřebujete-li zařídit zabezpečení pro vaši provozovnu, či do společných prostor bytového domu, není to pro nás problém. Zajistíme jak instalaci, tak následné objednání většího množství nových klíčů.