Co dělat, když si zabouchneme klíče?

V dnešní uspěchané době je snadné udělat jeden špatný krok a nechat klíče na druhé straně zabouchnutých dveří. Spěcháte do práce, balíte svačinu dětem do školy, elegantním chvatem si nandáte kabát a zabouchnete. Následně vás obklopí zdrcující zjištění, že klíče zůstaly z druhé strany dveří. Na všechny problémy je řešení a my vám dnes popíšeme, jak se zachovat, když se vám stane něco podobného.

Nezkoušejte „babské rady“

Rozhodně se do akce nepouštějte sami. Pokus o znovuotevření dveří bez náhradního klíče může skončit katastrofou. Notoricky známé jsou kutilské rady. Například otevření dveří pomocí kreditky nebo jiné kartičky. Všechny volně dostupné „rady“ na internetu jsou ovšem mýty. K otevření zabouchnutých dveří je potřeba speciálních nástrojů, šikovných rukou a bohatých zkušeností. Snaha dveře vypáčit vás může následně donutit ke koupi nových dveří.

 

Zavolejte nám a přijedeme co nejrychleji

Raději zachovejte klid, a pokud jste si doma nezabouchli i telefon, sáhněte po něm. Kontaktovat zámečníka je to nejjednodušší a nejlepší, co můžete v této situaci udělat. Kdyby bylo otevření zabouchnutých dveří tak jednoduché, přece by takové řemeslo neexistovalo.

Zkušený zámečník bude s opravou hotov do pár minut. Přístup do bytu vám opět umožní bez nutnosti dveře poškodit. Překážkou není ani zapomenutý klíč přímo v zámku. Zámečník si nejčastěji před zahájením práce vyžádá váš průkaz totožnosti, díky kterému má možnost zkontrolovat, že zabouchnuté dveře bude otevírat té pravé osobě.

Co dělat, když si zabouchneme klíče?

Kdy volat hasiče?

Pokud jste za zabouchnutými dveřmi zapomněli hořící sporák, zapnutou žehličku nebo osamocené dítě, raději se co nejrychleji obraťte na hasiče. Zámečníka volejte jen ve chvíli, kdy nehrozí bezprostřední nebezpečí a zámečník má čas k vám dojet. V případě hrozícího nebezpečí budou u vás hasiči rychleji než kdokoli jiný a dveře vám navíc zdarma opět zprovozní.

Není radno ale této bezplatné pomocí zneužívat. Hasiči vždy po zásahu zvažují, zda bylo nutné volat je na pomoc. V případě, že situaci vyhodnotí jako zbytečný výjezd, jejich návštěva se vám může ještě hodně prodražit.

Jestliže nehrozí, že jste ve vašem bytu zapomněli něco, co by mohlo ohrozit celé okolí, obraťte se na nás. Ve svém oboru jsme profesionálové vybavení potřebnými zkušenostmi a hlavně nářadím. Otevírání zabouchnutých dveří provádíme po celé Praze a blízkém okolí. Naše dojezdové časy zřídkakdy překročí 30 minut.