Otevření zabouchnutých dveří: práce pro každého ?

Otevření zabouchnutých dveří snadno a rychle ?

Zabouchnuté dveře mohou být a také v praxi jsou situací plnou stresu a nejistoty. V takových chvílích je třeba rozhodnutí, zda se do otevření dveří pustit sami, třeba s pomocí souseda – kutila, nebo si přivolat pomoc odborníků. Zámečník má oproti laikovi, byť odhodlanému a šikovnému jednu obrovskou výhodu. Zámečník totiž přesně ví, co v takové situaci dělat, má za sebou odpovídající praxi v nouzovém otevírání zabouchnutých dveří a je k tomu náležitě proškolen. Ono otevřít několik desítek let staré dveře s vůlí, které drží zabouchnuté spíš silou vůle, než z jiného důvodu je práce zvládnutelná i pro kohokoliv trochu šikovnějšího aspoň se základní znalostí mechaniky zámku a dveří. Ale z naší praxe jsou známy i případy, které místo otevření dveří bez dalšího poškození skončily naprostým fiaskem a dalšími vícenáklady, nebo i nutností koupě nových dveří.Tedy než začnete brouzdat po internetu a hledat jednoduchý návod na otevření zabouchnutých dveří, dočtěte prosím až na konec tohoto článku, Bude to pro vás nejspíš úspora financí.

Odborné dovednosti při otevření zabouchnutých dveří

Otevření zabouchnutých dveří je činnost, která vyžaduje poměrně speciální znalosti a dovednosti. Dobrý zámečník disponuje krom svých znalostí a dovedností též potřebné nástroje a přípravky, které také náležitě dokáže použít. Pro profíka je normou otevřít zabouchnuté dveře bez zbytečného poškození dveří, či zámku a dveřního kování.

Zkušený zámečník má přehled i o speciálních dveřích, zámcích a vložkách, které jsou výrobci neustále inovovány a vylepšovány. Tato znalost nových trendů mu umožňuje rychle identifikovat a vyřešit problém. Má také odborné znalosti o různých značkách a typech dveří, což mu pomáhá přistupovat k situaci s ohledem na specifika konkrétních dveří.

Odbornost a zdravý rozum vítězí

Když se zabouchnou vaše dveře, je důležité zpočátku zachovat klidnou mysl a rozvahu. je jasné, že úspora v řádech několika stovek korun za zaplacení služby zámečníka je náklad, s kterým jste nepočítali. Je ale opravdu nutné místo toho riskovat náklady ještě větší při pokusech o otevření dveří, které nedopadnou úspěšně? My doporučujeme jediné z našeho pohledu správné řešení : kontaktujte odborníka a nechte tuto práci na něm. Snaha otevřít dveře svépomocí může vést k jejich poškození a zvýšení nákladů na opravu.

Důvěřujte zkušenostem profesionálů a vyhněte se riziku dalšího poškození dveří nebo zámku.

Závěrem

Otevření zabouchnutých dveří může být stresující zážitek, ale zámečník s potřebnými dovednostmi může poskytnout rychlé a bezpečné řešení. Při problémech se zámkem dveří je vždy lepší mít na své straně profesionála. Tedy pokud jste se dostali do podobné situace, zavolejte naši pohotovostní linku a náš zámečník vás dostane domů v nejkratším možném čase a to za snesitelné náklady. Více o ceně za takový zásah se dozvíte v našem ceníku.

Stále jsme vás nepřesvědčili ? Tak zkuste otevření podle tohoto zaručeného návodu. Prosíme vás ale, až při pokusech o otevření dveří kartu, nebo jiný sofistikovaný nástroj zlomíte mezi zárubně, počítejte s tím, že nás výjezd a otevření zabouchnutých dveří bude finančně náročnější !