Podle čeho vybírat bezpečnostní systém

Přemýšlíte o koupi nového zabezpečovacího systému? Prozradíme vám, na jaká nebezpečí by vás měl alarm upozornit a jaké normy musí splňovat.

Vybírejte alarmy podle životnosti

Zabezpečovací systém doporučuje každý pražský zámečník. Pořiďte si bezpečnostní systém, který vám poslouží po dlouhé roky. Při výběru proto zohledněte především jeho životnost, rozsah působení i další funkce. Průměrná doba životnosti klasického bezpečnostního systému je kolem patnácti let. Protikladem jsou levnější bezpečnostní systémy, nabízející například nejrůznější supermarkety. U nich však počítejte s výměnou každé dva až čtyři roky.

Na co vás bezpečnostní alarmy upozorní

Náš profesionální pražský zámečník svým klientům při instalaci nových zabezpečovacích systémů vždy doporučuje alarmy, které kromě klasických detektorů vniknutí upozorňují i na další faktory, ať už jde o pohybový detektor, detektor otevření nebo rozbití skla apod. Moderní bezpečnostní alarmy dokážou detekovat úniky plynu, vody, kouře a upozorní i na vznikající požár.

Levné zamečnictví Praha

Spolehlivost na prvním místě

Aby bezpečnostní systémy nevyvolávaly zbytečně plané poplachy, byly odolné vůči vyřazení i z provozu pachatelem, musí splňovat předpisy v souladu s normami ČSN EN 50131-1, rozdělující alarmy dle stupně zabezpečení. Čím větší stupeň zabezpečení mají, tím je alarm odolnější. Stupně jsou celkem čtyři.

Pražský zámečník dále upozorňuje na fakt, že správná funkce zařízení musí být garantována v nejrůznějších podmínkách, například v rozsahu teplot a ve vlhkosti vzduchu, ve kterých alarmy zaručují správnou činnost.

Vybrat drátový nebo bezdrátový systém?

Bezdrátový bezpečnostní systém vyniká snadnou instalací bez absence drátu. Bezdrátové detektory však musí mít zdroj napájení, nejčastěji jsou napájeny samostatnými bateriemi, které se čas od času musí vyměnit. Největším problémem u bezdrátových alarmů bývá kolísavost při přenosu signálu z detektoru do ústředny a tím negativně ovlivňuje vzdálenost, hlavně překážky typu zdí, apod. Drátový bezpečnostní systém vyniká vyšší spolehlivostí, slabinou je náročnější instalace.

Objednejte si bezpečnostní systém u naší firmy pražský zámečník

Jsme profesionální zámečnická firma, která se zabývá instalací alarmů již dlouhé roky. Objednejte si instalaci alarmu u nás. Náš pražský zámečník přijede na místo určení, zhodnotí situaci a na místě vám poradí, který bezpečnostní systém bude vhodný právě pro váš typ objektu a zároveň připraví cenovou kalkulaci. Po odsouhlasení nainstaluje a zprovozní bezpečnostní systém a naučí vás s jeho obsluhou.