Pozor na podvodné zámečníky

Vážení zákazníci, dnešní příspěvek budiž pro vás nejen informační, ale i varující. V Praze se totiž v před pár měsíci objevila skupina cizojazyčných osob, které nelze nazvat jinak, než podvodníky a zlatokopy. Jedná se dle dostupných informací o gang osob z Bulharska a také ze zemí bývalého sovětského svazu. Tito výtečníci si protentokrát vybrali pro svou nekalou činnost bohužel náš obor a začali v našem hlavním městě působit škodu nikoliv malou.

Jejich systém ,,okrádání“ zákazníků v nouzi, není nikterak sofistikovaný, nicméně evidentně bohužel pro ně  poměrně úspěšný. V praxi to funguje tak, že nic netušící zákazník si třeba v případě, že si zabouchne dveře od bytu spustí google, vybere nejčastěji prostřednictvím google adwords první reklamní odkaz a objedná si jejich služby. Při objednání služby se mnohý zákazník buď nedotazuje na cenu služby, nebo pokud se i zeptá, toto mu není zodpovězeno se zdůvodněním, že každé dveře jsou jiné a že cenu jim sdělí technik na místě.Podvodníkům jde o jediné – dostat se k nic netušícímu zákazníkovi nejblíže.

K překvapení zákazníků pak dojde na místě vždy ke sdělení ceny, která mnohonásobně překračuje cenu běžnou v daném místě a čase. Máme bohužel informace od dostatku zákazníků, kteří se do jejich pasti chytili, že platili i desítky tisíc korun za například pouhé otevření zabouchnutých dveří.

Tento postup je natolik opovrženíhodný a drzý, že jsme se rozhodli vás o něm informovat. Budeme též rádi, pokud tento příspěvek budete sdílet, aby se dostal v co největší známost.Tento ,,gang“ balancuje na hraně zákona a dobrých mravů, podle Policie Čr se bohužel nejedná o trestný čin, ale za nás, lidsky se jedná o naprosto jasné neopodstatněné obohacování na úkor občanů Prahy v nouzi.

Pozor na podvodné zámečníky

Tato skupina ve snaze učinit se co nejobtížněji identifikovatelnými působí jen dobu omezenou na nějakém svém webovém rozhraní, často jej mění, navíc vždy porušuje m.j. živnostenský zákon tím, že na svých stránkách neuvádí ani své obchodní údaje, ani ceník služeb. Tito ,,zámečníci“ kromě účtování nesmyslných částek dále bohužel způsobují další škodu při nouzovém otevírání dveří. Jejich znalost v oboru je totiž méně než mizivá a dveře bohužel otevírají jako mentálně retardované děti a zůspbují tak zákazníkům ještě další nemalé škody. Výjimkou dle informací od jejich bývalých zákazníků nejsou zničené komponenty dveří, či dveře samotné, jelikož pro například otevření zabouchnutých dveří používají nesmyslné destruktivní postupy. O jejich nekalou činnost se již zajímá kromě Policie Čr též například TV Nova a byly již natočeny dvě reportáže. Další na sebe dle našich informací nenechají dlouho čekat. Nicméně, do doby, než bude tento problém vyřešen ze strany českých úřadů je třeba ze strany nás pražanů velká obezřetnost při výběru zámečnických služeb.

A na co tedy dávat největší pozor, pokud potřebujete vybrat a zavolat zámečníka a nechcete se stát obětí ?

  1. Při výběru zámečníka nejednejte ukvapeně, neklikejte na zejména na odkazy označené reklamou, ale dejte trochu času výběru a prohlédněte odkazů více.
  2. Vybírejte zámečnickou službu, která se na svých stránkách nebojí uvést své obchodní jméno, má uveden ceník a další náležitosti.
  3. Poctivý provozovatel těchto služeb disponuje za dobu jeho existence dostatek recenzí. Které vám mohou napovědět něco o jeho činnosti.
  4. Vždy se ptejte na předběžnou cenu zásahu. Poctivý zámečník vám musí být schopen sdělit minimálně rozmezí za daný úkon.

Pro úplnost ještě uvádíme link webu na kterém v tuto chvíli tito výtečníci působí a také odkazy na videa z reportáží, které byly doposud natočeny.

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/469693-v-praze-pokracuje-valka-zamecniku-poznate-ty-falesne

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/467101-zabouchnute-dvere-vas-mohou-vyjit-poradne-draho-ceny-resi-uz-i-inspekce