Víte, jak se dá vyndat zalomený klíč ve vložce?

Ulomený klíč od vchodových dveří či garáže je velkou zkouškou naší trpělivosti. Poradíme vám osvědčené fígle, jak nejrychleji vyndat vylomený klíč.

Když máte v záloze náhradní klíč

Dříve, než se obrátíte na profesionála, pražského zámečníka, vyzkoušejte jednoduchý trik pomocí náhradního klíče. Náhradní klíč umožní jednoduchým způsobem vytlačit na druhou stranu úlomek a pohodlně vložku otevřít. Tímto způsobem však funguje pouze stejný klíč, nikoli podobný klíč, patřící do jiné vložky. Varuje pražský zámečník z firmy Prazskyzamecnik.cz

Použijte silný magnet

Ulomil se vám klíč v klasické vložce, která se používá panelových, činžovních i rodinných domů? Zkuste obyčejný středně silný magnet, který najdete v garáži. Pomocí silného magnetu přejíždějte po vložce. Vytáhnutí úlomku je sice zdlouhavější, ale velice účinné, radí pražský zámečník.

Vytlačte klíč kancelářskou sponkou

Jste-li zručný kutil, pomůže vám rovněž i silná kancelářská sponka. Vytvarováním do požadovaného tvaru klíč jednoduše vytlačí. Na tento druh odemčení je nutná silná dávka trpělivosti a šikovnosti. Kancelářskou sponku roztáhněte tak, aby vznikl rovný a dlouhý drátek. Poté zaštrachejte ve vložce a posuňte úlomek klíče. Pokud nemůžete uspět, pomůže ohnutí sponky do písmene U nebo L, radí pražský zámečník.

Nonstop zamečnictví Praha

Pomůže vám nářadí

Správný domácí kutil má dostatek nářadí, které pomůže problém s ulomeným klíčem vyřešit. Skvěle poslouží například lupínková pila, která pomocí úzkého konce umožní dostat se jednoduše ke zbytku klíče a pomocí tlaku jej vtlačit dovnitř. Podobně pomůže obyčejný špendlík i jehla.

Pomůže kvalitní lepidlo

Lepidlem na kovy natřete klíč na zlomené části a zasuňte jej do vložky. Zbývající část se po několika vteřinách přilepí a vy ji budete moci jednoduše vytáhnout. Proces proveďte rychle, aby lepidlo nezaschlo a klíč vytáhněte jedním plynulým pohybem. Pozor na přebytečné množství lepidla, které by mohlo přilepit klíč uvnitř ve vložce. Pomoc s lepidlem se však nedoporučuje v případě zlomení klíče u auta nebo motorky.

Nechte si pomoci od specialistů

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak otevřít vložku s ulomeným klíčem uvnitř, je objednat si profesionálního zámečníka. Nemáte-li po ruce šikovné nářadí nebo nejste-li zručný kutil, pohotovostní zámečnická služba k vám přijede do několika minut od nahlášeného problému. Pražský zámečník vám dokáže pomoci v Praze i jejím blízkém okolí nonstop a to včetně víkendů a svátků.