Zabezpečení domů

Zabezpečení domů a jeho význam.

Každý, kdo vlastní a obývá nějakou nemovitost se potkává, nebo se potká s pojmem zabezpečení domu. Jedná se o označení mechanického, elektronického, či kombinovaného vybavení určeného k zabránění nechtěného přístupu cizích osob bez překonání jakékoliv překážky. V zásadě rozeznáváme zabezpečení mechanické, elektronické a kombinaci obou uvedených. Na zabezpečení domu je vždy nutné pohlížet jako na celek, protože rčení o síle řetězu a jeho nejslabším článku v tomto případě platí dvojnásob. Tedy v praxi je vždy nutné zabývat se všemi přístupy do domu a nezabezpečovat ho jen dílčími způsoby. Bohužel mnohdy narážíme na pravý opak a mnozí majitelé rádi investují například do kvalitní cylindrické vložky, naproti tomu vstup do garáže, či přes balkonové dveře zůstanou z hlediska zabezpečení bez povšimnutí.

Dveře do domu jako první

Vstupní dveře do domu většina z nás zabezpečuje jako první a jako hlavní vstup je chápe jakožto první místo vyžadující nějakou bezpečnost. V dnešní době developeři a prodejci dveří nabízí ve většině případů již za rozumnou investici dveře s osazením bezpečnostním lištovým vícebodovým zámkem, bezpečnostním kováním a taktéž odpovídající bezpečnostní cylindrickou vložkou. Pokud máte například při výstavbě možnost výběru, vždy z nabídky vyberte bezpečnostní dveře  osazeny zámkem s tzv. háky, či čepy, které při případném napadení mají o poznání větší šanci odolat, než například zámky s pouhými excentry, či válečky. Samozřejmostí, nikoliv však do důsledku dodržovanou je zamykání dveří při každém odchodu z domu a taktéž zamykání dveří na noc. Dobře vybrané, funkční a správně používané dveře pak tvoří významný prvek v zabezpečení vašeho domu.

 

Zabezpečení domů. Různé typy mechanického zabezpečení a zámků.
Pohled na zlomek možných zabezpečovacích prvků, které lze mít instalované ve dveřích vašeho bytu, či domu.

 

 

Okna a balkonové dveře

Dalšími nejčastěji napadanými stavebními otvory v domě jsou okna a balkonové dveře. Mějte tedy vždy na paměti, že při zabezpečení domu na ně nesmíte zapomenout. Statistiky bohužel říkají, že celých 38% vloupání probíhá právě okny a balkonovými dveřmi. Jak ale okna a balkonové dveře zabezpečit ? Začněte nejlevnější variantou zabezpečení a tou je v případě oken a balkonových dveří uzamykatelná klika, oproti běžně instalované standardní. Takto vybavené profily již odolají pokusům o násilné otevření o poznání lépe. Již standardem by měly být v případech přízemí, nebo výškově dostupných oken bezpečnostní folie na skla, které zásadně vylepší odolnost proti průrazu a útočníka při napadení zpomalí. No a také my samotní můžeme pro naši bezpečnost udělat také dost a to pouhým správným používáním oken i dveří. Vždy při odchodu musíme dveře i okna pečlivě zavřít a uzamknout, pokud je to možné a například na noc nenechávat okna otevřená na tzv. ventilačku. Pokud chcete svůj dům odborně zabezpečit, neváhejte nás kontakovat, my se postaráme o komplexní posouzení a ekonomicky přijatelné řešení.