Zadlabací zámek

Zadlabací zámek- nedílná součást dveří

Zadlabací zámek – slovo, které pravděpodobně znáte a se kterým jste se již setkali, ale možná si nejste jisti, co přesně znamená. Toto zařízení pro zabezpečení našich domovů a komerčních, či veřejných prostor  existuje v mnoha různých podobách a typech. V tomto článku se podíváme na různé typy a provedení zadlabacích zámků a na to, jak mohou pomoci ochránit váš majetek. Rádi bychom vám také představili naši společnost „Pražský Zámečník“, která je spolehlivým partnerem v oblasti montáží a servisu nejen zadlabacích zámků.

Co je to zadlabací zámek ?

Zadlabací zámek je nezbytnou součástí zabezpečení našich domovů, bytů, firem, či veřejných prostor a je součástí drtivé většiny dveří.  Jedná se o zařízení, které slouží k uzamčení dveří a zabraňuje neoprávněnému vniknutí. Tento typ zámku je umístěn v hlavní části dveří a je zadlabaný (zapuštěný) v rámu dveří, což znamená, že není vidět, když jsou dveře zavřené.Zadlabací zámek je velmi často mylně označován za vložku, což je technicky špatné označení. Zadlabací zámek sám o sobě není schopen dveře uzamknout a potřebuje pro své ovládání cylindrickou vložku, která pomocí klíče teprve umožňuje odemčení, či uzamčení dveří.Hledáte vhodný zámek pro své dveře ? Zkuste to například zde.

Různé typy zadlabacích zámků

Zadlabací zámky vložkové

Vložkové zadlabací zámky jsou nejběžnějším typem zámků, jsou to zámky se střelkou a se závorou. Jsou vyrobeny z kovu, či jeho slitin a mají válcový a převodový mechanismus umístěný uvnitř dveří. Tento typ zámku je běžný a spolehlivý, připravený pro použití ovládání cylindrickou vložkou.

Zadlabací dozické zámky

Dozické zadlabací zámky jsou konstrukčně o něco složitější a poskytují i přes ovládání pouze klíčem stále slušnou úroveň zabezpečení. Skládají se z několika lamel, které musí být správně nastaveny tak, aby se klíč prošel labyrintem a následně došlo k odemknutí. Dozické zámky se často používají vzhledem ke své ceně a jednoduché instalaci ve sklepech, sklepních kójích a např. ve dveřích chat apod.

Tiché zámky

Takzvané tiché zámky jsou ideální pro ty, kteří chtějí minimalizovat hluk spojený s otevíráním a zavíráním dveří. Tento typ zámku je vhodný zejména pro dveře ve večerních hodinách, kdy ostatní spí, nebo tam, kde je vyžadováno minimum provozního hluku.

Lištové zámky

Lištové zámky jsou instalovány a následně jsou nedílnou součástí dveří profilových. Jejich mechanismus je umístěn v liště a rozvorovém systému, díky němuž zámek zamyká dveře ve více bodech a je tím tedy zásadně zvýšena odolnost a bezpečnostní úroveň celých dveří. Vyráběny jsou zámky s rolničkami, excentry, háky, čepy, či s jejich kombinacemi. Tyto zámky jsou známé svou vysokou úrovní zabezpečení a běžně se používají kromě domácností i ve firemních a průmyslových zařízeních.

Samozamykací zámky

Samozamykací zámky jsou navrženy tak, aby automaticky uzamkly dveře při jejich otevření a následném zavření. Tento typ zámku může být velmi užitečný pro lidi, kteří zapomínají zamykat dveřea proto jsou tyto zámky instalovány hlavně ve veřejných prostorách, ve vstupech do bytových domů a dnes jsou již i hojně používány například ve dveřích rodinných domů.

Trezorové zámky

Trezorové zámky jsou speciálně navrženy pro zabezpečení trezorů a sejfů a nejen na ně. Jejich modifikace jsou též vyráběny a používány například pro dodatečnou montáž na běžné dveře.Jsou vyráběny pro povrchovou montáž a následné propojení s rozvorovým systémem na bytové dveře.Po namontování takového zámku je touto instalací zásadně zvýšena úroveň zabezpečení. Jsou mimořádně odolné a dostat se destruktivně skrze dveře, v nichž je instalován trezorový zámek je velmi, velmi náročné a pro většinu neprofesionálů prakticky nemožné.

Magnetické zámky

Magnetické zámky jsou moderním typem zámků se závorou. Využívají silné magnety, které udržují dveře zavřené. Snadno se používají, jsou prakticky bezporuchové a lze je otevřít klíčem kódem, či jinými ovládacími periferiami.Ty nejlepí, či nejsilnější z nich dokážou udržet dveře v „zamčeném“ stavu silou až například 800 kg.

Pomoc při výběru správného zadlabacího zámku

Naše společnost „Pražský Zámečník“ je odborníkem na instalaci, servis a výměnu většiny zadlabacích zámků . Pyšníme se kvalitní prací a spolehlivostí. Pokud potřebujete nový zámek nebo servis stávajících zámků, Pražský Zámečník je tu pro vás. Nabízíme rychlé a kvalitní služby za solidní ceny.

Zadlabací zámek je nezbytnou součástí ochrany vašeho majetku a zajištění bezpečnosti vaší nemovitosti.

Potřebujete poradit, zda jste pro své dveře vybrali správný zámek ? Potřebujete opravit, nebo vyměnit zámek ve vašich dveřích a netroufnete si na to sami ? Není nic snadnějšího, než nám zavolat a objednat si naše služby. My vám vhodný zámek pomůžeme vybrat a také ho odborně vyměníme, či namontujeme.