Co dělat v případě, že máte zabouchnuté dveře – 3 dobré rady

Zabouchnuté dveře jsou noční můrou mnohých z nás. Ať už se při pomyšlení na možnost, že se nemůžete dostat do vlastního bytu, třesete nebo jste ledově klidní, vždy je dobré vědět, jak se v takové situaci zachovat.

V dnešní době již není žádný problém si s takovou situací poradit dokonce velmi rychle a za nízkou cenu. Stačí pouze, když se budete držet několika principů. Právě proto jsme vytvořili tento článek, ve kterém se na tuto situaci podíváme odshora dolů.

Naše zámečnictví se zaměřuje na zabouchnuté dveře, takže víme, o čem mluvíme. Zkušenosti čerpáme z tisíců výjezdů ke klientům, kteří trpěli stejným problémem, jakému jednou možná budete čelit vy.
V tomto textu se tedy podíváme na tři věci, které je třeba udělat v případě, že máte zabouchnuté dveře.

1. Zachovejte chladnou hlavu

Některým z vás může tato rada připadat velmi triviální, ale většina stresových situací se v životě jeví mnohem horší, než ve skutečnosti jsou. A podobně je tomu i v případě, že se zrovna díváte na zabouchnuté dveře.

Stačí si uvědomit, že je zde velká šance, že do 45 minut již budete opět zpátky doma. Je ovšem třeba postupovat racionálně, jak si ukážeme hned u další rady.

2. Rozhodně se nepokoušejte otevřít dveře na vlastní pěst

Je možné, že se vám bude v hlavě honit myšlenka na to, že dveře zkusíte otevřít sami. Rozhodně se o to můžete pokusit. Je ovšem velmi pravděpodobné, že se vám to nepodaří.
Pointou dobře zabezpečených dveří je právě to, aby se skrz ně nedostal nikdo kromě majitele a vyškoleného zámečníka. Pokud by se vám tedy podařilo skrz vlastní dveře proniknout, stojíte před otázkou, jestli není na místě zvýšit úroveň zabezpečení.

Ať už se přes dveře dostanete nebo ne, je velmi pravděpodobné, že je při vašem snažení poškodíte. A jedno je jisté. Zavolat si zámečníka je mnohem levnější, než opravit poškozené dveře.
Úplně nejhorší je situace, ve které občas zastihneme naše zákazníky. Většinou to vypadá zhruba takto:
Zákazník si zabouchne dveře, ale důvěřuje si, že je dokáže otevřít sám. Při několika pokusech nejenom, že selže, ale dveře i poškodí. V zoufalství pak zavolá naší pohotovostní linku a přivolaný zámečník mu konečně dveře otevírá.

Klient teď musí nejenom platit za výjezd zámečníka, ale i za opravu poškozených dveří, která ho nakonec vyjde mnohem dráž.

3. Získejte telefon, a obraťte se na odborníky

Pokud jste se ocitli mimo domov bez přístupu k mobilnímu telefonu, zkuste si jej zapůjčit od sousedů, či od kolemjdoucích na ulici. Jakmile ho máte u sebe, stačí už jenom zavolat profesionála, který pro vás dveře otevře.

Naše zámečnictví dobře chápe, v jaké nouzi se mnohdy nacházejí lidé, kteří si zabouchnou dveře, a proto provozujeme nonstop linku, na které si můžete kterýkoliv den v týdnu objednat výjezd jednoho z našich zámečníků.

Pro naše klienty jsme k dispozici všude po Praze, ale operujeme i ve Středočeském kraji. Dojezdový čas je zejména pro Prahu velmi příznivý. Podle dopravní situace jsme schopni k vám dorazit do 25 minut. Pokud nás potřebujete mimo Prahu, dojezdový čas se může vyšplhat až na 45 minut.

Samotný zásah již netrvá tak dlouho. Podle náročnosti případu se jedná maximálně o 30 minut.

4. Bonusová rada – poznejte, co všechno pro vás může zámečník udělat

Role zámečníka bývá často redukována na pouhé otevírání dveří. To je velmi rozšířený mýtus, který je ale ve skutečnosti velmi vzdálený od pravdy. Naše zámečnictví má pro klienty připravenou širokou škálu služeb, kterou využije opravdu kdokoliv, komu záleží na bezpečí jeho blízkých i majetku. O co se tedy konkrétně jedná?

Bezpečnostní poradenství – vybrat správný druh i úroveň zabezpečení pro vás majetek může být někdy obtížné. Naši zámečníci pro vás připraví komplexní analýzu vaší situace, a následně navrhnou systémy a komponenty, které považují za vhodné.

Pokud budete s jejich závěry souhlasit, rovnou potřebné komponenty objednají a nainstalují.

Vložka, zámek i bezpečnostní kování – bez těchto komponentů se žádné dveře neobejdou. Právě díky nim si můžete být jistí, že jste vy i váš majetek v bezpečí.
Je ovšem třeba dát pozor na to, aby byly vyrobeny certifikovanými výrobci a instalaci provedl opravdový odborník, jinak riskujete, že případné setkání se zloději nevydrží.
Existuje mnoho bezpečnostních tříd, do kterých se jednotlivé zámky a vložky mohou rozřadit a vyšší ochrany lze často dosáhnout instalací nové vyšší třídy. Naši zámečníci vás tímto procesem rádi provedou, tak aby byl váš majetek co nejlépe ochráněn.