Jak se zachovat ve chvíli, kdy máte zabouchnuté klíče?

Pro mnohé z nás jsou zabouchnuté dveře jako zlý sen. Ale ať už vás možnost, že se nedostanete do vlastního bytu, děsí nebo ne, vždy se hodí vědět, jak se v takové situaci zachovat.

Dnes již není žádný problém takovou situaci vyřešit. Dokonce velmi rychle a za nízkou cenu. Jenom je třeba se zachovat podle určitých principů, které vám komplexně představíme v tomto článku.

V našem zámečnictví se specializujeme na otevírání dveří, takže pokud máte zabouchnuté klíče, neváhejte se na nás obrátit. Zkušenosti čerpáme z tisíců úspěšně vyřešených případů klientů, kteří se nacházeli v podobné situaci jako vy.

Pojďme se tedy podívat na to, jak se zachovat v případě, že si zabouchnete klíče. Veškeré informace jsme shrnuli do třech bodů.

1. Zůstaňte v klidu

Tato rada platí zejména pro ty čtenáře, kteří ve stresových situacích často ztrácejí hlavu. Přestože mohou zabouchnuté dveře vypadat jako závažná záležitost, ve skutečnosti je velmi pravděpodobné, že budete mít dveře otevřené zhruba za 45 minut od chvíle, kdy zjistíte, že máte zabouchnuté klíče.
Je ale potřeba postupovat s rozvahou a vyhnout se impulzivním reakcím.

2. Zdržte se pokusů o otevření dveří

Často se stává, že vás napadne dveře otevřít svépomocí. Rozhodně to můžete vyzkoušet. Pravděpodobně se vám to ale nepodaří.

Pokud by se vám to podařilo, máte totiž úplně jiný problém, než jsou zabouchnuté klíče. S velkou pravděpodobností by se přes vaše dveře dostal každý zloděj, který by se o to pokusil. Proto by bylo na místě se zamyslet nad tím, jak vlastní dveře více zabezpečit.

Dostanete-li se dovnitř nebo ne, je velmi pravděpodobné, že dveře při vašich pokusech poškodíte. Z tisíců případů víme jedno. Zavolat zámečníka vychází rozhodně levněji, než zaplatit opravu celých dveří.

Jako nejhorší se potom jeví následující situace, se kterou se ale setkáváme také často. Často to vypadá přesně takto:

Zákazník si zabouchne dveře. Je si naprosto jistý, že je schopný se do bytu dostat sám. Zkouší mnoho způsobů, ale vše nakonec selže. Frustrovaný zákazník zavolá zámečníka, který rychle přijíždí a dveře otevírá.

Zákazník ovšem musí uhradit jak zásah zámečníka, tak následnou opravu dveří, které svými neodbornými pokusy poškodil. V konečném důsledku zaplatí za dveře mnohdy až trojnásobek ceny zásahu zámečníka.

3. Obraťte se na odborníky

Stojíte-li před zabouchnutými dveřmi bez telefonu, váš první úkol je ho získat. Zapůjčte si ho od sousedů, či od kolemjdoucích na ulici. Jakmile ho získáte, zavolejte na naší nonstop pohotovostní linku, a my k vám zašleme našeho zámečníka, který pro vás dveře velmi rychle otevře.

Zavolat můžete kdykoliv během dne, každý den v týdnu. Chápeme, v jaké nouzi se nacházejí lidé, kteří si zabouchnou dveře, a proto se jim snažíme vyjít maximálně vstříc.

Operujeme po celé Praze a částech Středočeského kraje. V Praze vám garantujeme dojezdový čas okolo 25 minut, pouze kvůli dopravní situaci se může drobně lišit. Pokud nás potřebujete mimo Prahu, může se naše cesta protáhnout až na 45 minut od chvíle, kdy jste zavolali.

Zásah už netrvá moc dlouho, většinou okolo několika minut. Náročnější úkoly mohou zámečníkovi zabrat až půl hodiny.

4. Bonus – podívejte se, s čím vším vám může zámečník pomoci

Zámečník je většinou lidí vnímán právě jako člověk, který vám otevře dveře v případě nouze. Tento obraz je velmi zjednodušený a nepřesný. V našem zámečnictví dokážeme klientům poskytnout širokou paletu služeb. Ty využije téměř každý, komu záleží na bezpečnosti jeho blízkých i majetku. Pojďme se tedy podívat na to, co pro vás můžeme udělat:

Bezpečnostní konzultace – otázka, jak zabezpečit vlastní majetek může být mnohdy náročná. Naši zámečníci jsou skutečnými odborníky ve svém oboru. Proto jsou schopni připravit analýzu vaší situace, následně navrhnout správnou kombinaci a rozmístění zabezpečení.

Pokud budete s návrhy spokojení, rovnou zařídíme potřebné komponenty a provedeme jejich odbornou instalaci.

Vyšší úrovně zabezpečení lze dosáhnout výměnou jak zámkové vložky, tak samotného zámku a v neposlední řadě také lepším bezpečnostním kováním.

Musíte ovšem dbát toho, aby byly tyto komponenty vyrobeny certifikovanými výrobci a nainstalovány profesionály, jelikož v opačném případě by se jejich efekt mohl výrazně snížit.