Jak funguje naše zámečnická pohotovost v Praze?

Do této nepříjemné situace se může dostat každý z nás. Chvíle nepozornosti, zapomnětlivost nebo pouhá náhoda, a najednou stojíte před zabouchnutými dveřmi bez možnosti se dostat dovnitř.

Naše zámečnictví si uvědomuje, že pro mnoho lidí jsou zabouchnuté dveře opravdu děsivým scénářem. A přestože má zámečník mnoho dalších úkolů, otevírání dveří by mělo být jedním z hlavních.

Z tohoto důvodu provozujeme pro naše klienty zámečnickou pohotovost. V tomto článku se podíváme na to, jak vše funguje, a připojíme i několik rad. To aby vás tak nepříjemná záležitost, jako jsou zabouchnuté dveře, stála co nejméně.

Jak k tomu dojde?

Vžijme se tedy do situace, kdy stojíte před zavřenými dveřmi, a nemůžete se dostat dovnitř. Jak k tomu může dojít? Nejčastější scénář je samozřejmě ten, že jste domov opustili pouze na krátkou chvíli a klíče si s sebou nevzali. A vlivem průvanu se vám zabouchnou dveře.

Existují ale i další možnosti. Velmi časté je, že se klíč v zámku zlomí při neopatrném zacházení. Další možností je pak situace, kdy jste zamknuli úmyslně, ale o klíče jste nedopatřením přišli.

Případně se nemusíme vůbec bavit o dveřích do bytu nebo domu, ale i o vašem osobním automobilu či trezoru.

Ať už se tedy dostanete do jakékoliv z výše zmíněných situací, není třeba panikařit, existuje řešení. Naše zámečnická pohotovost v Praze je zde právě proto, aby vám pomohla se dostat z těchto nepříjemných situací.

Naši odborníci vám dokáží ve velmi krátkém čase pomoci tak, abyste znovu získali přístup ke svému majetku bez poškození zámku či dveří.

Kde naše služby poskytujeme?

Zákazníci se na naši zámečnickou pohotovost mohou obracet všude po Praze, ale i ve Středních Čechách. Zde se soustředíme zejména na regiony Praha – Východ a Praha – Západ. Naše linka funguje nonstop, takže ať už naše služby potřebujete v kteroukoliv denní hodinu, jsme zde pro vás.

Naši zámečníci mají dojezdový čas po Praze okolo 25 minut, záleží ovšem na dopravní situaci. Následné otevření dveří je již velmi rychlá záležitost. Celý proces provedeme profesionálně, tak, aby nedošlo k poškození dveří.

Co rozhodně nedělat?

Je jasné, že ve chvíli, kdy se nemůžete dostat domů, uděláte cokoliv, abyste svou situaci změnili. Je ovšem třeba nepanikařit a zachovat chladnou hlavu. Nejhorší způsob, jak na takovou situaci reagovat, je pokusit se dveře otevřít sám.

Nejenom, že se vám to pravděpodobně nepovede, ale zároveň můžete dveře poškodit. Naše zámečnická pohotovost v Praze je zde právě od toho, abyste nemuseli dveře otevírat sami.

Uveďme si případ z naší praxe, abyste si lépe představili, jak může takový pokus dopadnout.

Jak to chodí v praxi?

Zabouchnuté dveře v městské části Praha 3 – Žižkov. Zákazník si během večerních hodin zabouchnul dveře od bytu, zatímco klíče mu zůstaly uvnitř. Nejprve se pokusil do bytu dostat svépomocí, za použití šroubováku zapůjčeného od sousedů.

Po několika marných pokusech se rozhodl zavolat naši zámečnickou pohotovost a za 15 minut na místo dorazil náš specialista. Během dvou minut dveře otevírá. Naneštěstí pro zákazníka, celý výjezd ho stál pouze zlomek částky, kterou musel později zaplatit za opravu zámku a kování, které poškodil během svého pokusu se dostat dovnitř.

Jak vidíte, přestože vám cena za výjezd zámečníka může připadat vysoká, je lepší se spolehnout na pomoc profesionála, než později zaplatit také za opravu dveří.

Jaké další služby poskytujeme?

Kromě provozu zámečnické pohotovosti se v Praze a okolí soustředíme i na poskytování dalších zámečnických služeb. Zejména se jedná o tyto:

  • Bezpečnostní poradenství – dokážeme vám vytvořit a naistalovat bezpečnostní systémy na míru vašim potřebám.
  • Výměna zámkové vložky – pokud je vaše zámková vložka poškozená, či neposkytuje dostatečné zabezpečení, vyměníme vám ji za novou.
  • Výměna celého zámku – jestliže je váš zámek zastaralý, či poškozený, dokážeme vám ho vyměnit za úplně nový, který vám zajistí mnohem vyšší úroveň ochrany.
  • Instalace a oprava bezpečnostního kování – bezpečnostní kování slouží jako hlavní ochrana vašeho zámku proti zlodějům. Při pokusu o vloupání proto často dojde k jeho poškození. Naši zámečníci vám dokážou bezpečnostní kování vyměnit, případně nainstalovat nové, pokud ho dosud nemáte.