Zámečnictví na Praze 8 – ty nejlepší zámečnické služby

Zámečník je často prezentován jako člověk, který vám pouze otevře zabouchnuté dveře, či opraví zámek se zlomeným klíčem uvnitř. Přestože toto jsou činnosti, kterým se zámečníci často věnují, rozhodně se nejedná o jejich hlavní či jediné poslání.

Zámečníci poskytují široké spektrum služeb, které zahrnuje všechny činnosti, spojené s výběrem, zakoupením i následnou instalací bezpečnostních systémů a komponentů pro movitý i nemovitý majetek.

Jejich služby mohou využít jak jednotlivci a domácnosti, tak podnikatele a bytová družstva. V tomto článku se podíváme na to, s čím vším vám může zámečník pomoci.

Naše zámečnictví na Praze 8 poskytuje služby po celém hlavním městě i v Středočeském kraji. K dispozici jsme 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Jaké služby poskytujeme?

Naše služby se soustředí převážně na pět různých oblastí, které spolu velmi úzce souvisí. Nyní se podíváme na každou z nich.

1. Otevření dveří

Může se to stát každému z nás. Chvíle nepozornosti či klíč zlomený v zámku a nemáme se jak dostat do vlastního bytu či domu. Není třeba panikařit, ani se snažit dveře otevřít. V nejlepším případě se vám to pouze nepodaří, v tom horším můžete dveře ještě zbytečně poškodit.

Naše zámečnictví na Praze 8 specializuje na rychlé otevírání zabouchnutých dveří. Po celé Praze je předpokládaný dojezd po zavolání zhruba 25 minut. Dveře vám odborně otevřeme tak aby nedošlo k jejich poškození.

2. Výměna či instalace nové vložky

Zámková vložka je často zaměňována za celý zámek. Vložkou rozumíme pouze tu část celého mechanismu, která nám umožňuje manipulovat s ním pomocí klíče. Jedná se tedy pouze o malou část.

Do dveří se nejčastěji používají vložky cylindrické, i když se můžete setkat i s jinými druhy. Vložku většinou vyměňujeme ze dvou důvodů. Buď nám nestačí úroveň zabezpečení, které poskytuje, nebo dojde k jejímu poškození.

Pokud chcete zvýšit úroveň zabezpečení vašich dveří, výměna vložky je jednou z cest. Existuje šest tříd, do kterých můžeme zámkové vložky rozdělit právě podle bezpečnosti, kterou poskytují. Běžně se používají první čtyři, takže pokud nemáte vložku čtvrté třídy, je možné ji vyměnit za lepší.

Taková výměna by měla být v rukou profesionála, aby se snížilo riziko chybné instalace, která by měla za následek vyšší šanci na úspěch při pokusu o vloupání. Naši zámečníci jsou experti v oblasti zámkových vložek, a dokáží vám pomoci jak s jejím výběrem, tak instalací.

3. Výměna zámku

Dnes se nejvíce do dveří používají zadlabací zámky, jejichž nedílnou součástí jsou výše zmíněné cylindrické vložky. Zámky mají opět šest tříd podle bezpečnosti a běžný uživatel se dostane k prvním čtyřem z nich.

Třídy tři a čtyři jsou ty nejčastěji využívané, první dvě nabízejí příliš málo ochrany, takže se používají velmi málo. Podobně jako u vložek, i v případě zámků je třeba dbát na to, aby byla instalace nového zámku provedena odborně.

Naše zámečnictví na Praze 8 vám zámek vybere, objedná a následně i nainstaluje tak, aby pro vás fungoval co nejlépe.

4. Bezpečnostní kování

Bezpečnostní kování představuje první linii vaší obrany proti zlodějům. V zásadě jde o to, že pokud nemáte bezpečnostní kování na vašich dveřích, vloupání je daleko jednodušší. Zloději mohou váš zámek pouze rozmontovat z venkovní strany dveří a tak proniknout dovnitř.

Bezpečnostní kování jde odstranit pouze z vnitřní strany dveří, takže poskytuje dobrou ochranu pro všechny zbývající komponenty.

Je samozřejmě důležité, aby bylo bezpečnostní kování nainstalováno i vyrobeno odborníky, jinak bude vaše ochrana pouze zdánlivá.

Bezpečnostní poradenství

Naši zámečníci jsou skuteční profesionálové ve svém oboru a dokáží vám poradit s jakýmkoliv zabezpečovacím prvkem, se kterým si nebudete vědět rady. Dokáží pro vás navrhnout strategii na míru vašim potřebám, a ochránit tak váš majetek.

Ať už jste jednotlivec, celá domácnost, či podnikatel nebo družstvo, naše zámečnictví na Praze 8 je zde pro vás připraveno. Poradíme si i s velkoobjemovými zakázkami. Vše naplánujeme, zajistíme materiál, a instalaci provedeme tak, aby co nejméně narušila běžnou činnost ve vaší provozovně.

Naši zámečníci jsou připraveni kdykoliv vyrazit, abychom zajistili vaše potřeby po celé Praze a Středních Čechách.