Jak na výběr vchodových dveří?

Vybíráte vchodové dveře ?

Výběr vchodových dveří je téma, které je potřeba probrat důkladně, pokud má být výběr vašich dveří úspěšný. Zařizujete si nový dům či byt a již přemýšlíte, jak byste si své království zvelebili: V prvé řadě byste si ale měli dát opravdu záležet na výběru kvalitních, a hlavně bezpečných vchodových dveří. A ještě raději, než slovo bezpečné v tomto případě použijte slovo „bezpečnostní“.Ty totiž budou stát v cestě přírodním vlivům a každému, koho by napadlo se do vašeho domova vloupat.Dnešní výrobci již umí vyrobit dveře jak s bezpečnostní certifikací, tak požárně odolné, či hlukuvzdorné.

Při výběru dveří je nutné zvážit hned několik faktorů. Jaké to jsou, to bychom vám rádi prozradili v dnešním článku, proto určitě pokračujte ve čtení. Kromě toho se dozvíte, jaký je rozdíl mezi bezpečnostními dveřmi pořizovanými do bytu a těmi kupovanými do domu.

 

Vybrat bezpečnostní, nebo standardní dveře ?

Jedna z prvních otázek při výběru vchodových dveří se týká z čeho takové dveře budou vyrobeny.Většina dveří se skládá z hned několika vrstev, kdy je každá ze zcela jiného materiálu. My se zaměříme na tu, která je vidět na první pohled. Plast, hliník a ocel jsou materiály odolné vůči povětrnostním podmínkám, a kromě toho plast patří k vůbec těm nejlevnějším možnostem. Hliník s ocelí se pyšní především tím, že jsou velmi odolné proti vloupání. Dřevo vypadá krásně, elegantně, ale je nutná jeho pravidelná údržba v podobě nátěrů. Dbejte také na to, aby dveře vhodně ladily s interiérem i exteriérem domácnosti.Pokud se jedná o dveře bezpečnostní, volba materiálu je zcela jasná, je to například  ocel s jeklovým rámem, vnější ocelový hlubokotažný plech a laminovaná protipožární deska.

Jak na výběr vchodových dveří
Vchodové bezpečnostní dveře, bezpečnostní kování a také bezpečnostní rozvorový zámek.

 

Jak na výběr vchodových dveří s maximálním zabezpečením ?

Pokud se bavíme o opravdu bezpečnostních dveřích, tam postupujte při výběru bez kompromisů. Naprosto jasnou nutností je certifikace dveří od k tomu pověřených zkušebních laboratoří. Jednou z nich je například firma Trezortest.Certifikace takových dveří určí, jakou mají výdrž v čase při napadení a podle toho jsou zařazeny do bezpečnostní třídy. S klidným srdcem vám můžeme pro dodání, instalaci a také záruční i pozáruční servis firmu Hofex cz. Je to firma s dlouholetou tradicí na poli komplexního zabezpečení vstupů do domů, bytů i firem.Minimální požární odolnost dveří by měla být 30 minut a jejich neprůzvučnost alespoň 37dB. Věřte nám, že do těchto faktorů se opravdu oplatí investovat. Proti cizí, nechtěné návštěvě skvěle bojuje ocelová vnitřní výztuž a ocelová deska s rámem. V současné, chytré, době jsou na trhu k dostání i různé technologické vymoženosti. Jako příklad si uveďme uzamykací dveřní systém na otisk prstu nebo pin kód. Dalším chytrým pomocníkem je digitální kukátko, které má nonstop přehled o tom, co se děje za venkovní stranou dveří a ovšem dění vás informuje skrz mobilní aplikaci. S telefonem spolupracuje i smart alarm, který upozorní na každou podezřelou situaci a osobu.

Bezpečnostní dveře do bytu, nebo do rodinného domu ?

Při výběru vchodových dveří je určující, kam jsou určené, co mají za úkol chránit a také jejich orientace.Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma druhy spočívá v tom, že domovní dveře musí mít vyšší odolnost vůči extrémnímu počasí, zlodějům i hluku. Kromě toho se postarají o snížení energetické náročnosti budovy, a to díky svým dobrým tepelněizolačním vlastnostem. Je ale také pravdou, že i v případě dveří bytových jsou nejpodstatnějšími faktory při výběru bezpečnostní odolnost, požární odolnost a design dveří.Obě varianty můžete vybrat u firmy Hofex. Vaše požadavky tato firma vyřeší rychle, efektivně a za dostupnou cenu.

A pokud se vám náhodou stane nemilá situace, kdy si dveře domů zabouchnete, aniž byste u sebe měli klíče k jejich odemčení, neváhejte a obraťte se na nás, volejte nonstop linku a my se již postaráme o zbytek.